Veen een loopbaan als trainer. Via verschillende clubs keerde hij terug in Amsterdam, waar hij momenteel deel uitmaakt van de technische staf van zijn oude ploegmakker bij FC Utrecht Co Adriaanse. Ook de voorganger van Adriaanse als trainer van Ajax, Jan Wouters, begon zijn profloopbaan als voetballer bij FC Utrecht. Evenals Van Veen werd middenvelder Wouters op voorspraak van Johan Cruijff, toen inmiddels trainer bij Ajax, naar Amsterdam gehaald. Dit bleek wel een gouden greep van de voormalige nummer 14. Wouters won in zijn eerste jaar bij Ajax in 1987 direct al de Europa Cup 2 en maakte het jaar daarop als international deel uit van 'dat prachtige stel' dat in Duitsland Europees kampioen werd. Na zijn voetbalcarrière werd ook Jan Wouters Dick van Dijk scoort 3-1 (13 december 1970). Rechts de latere 'Mister Utrecht' Leo van Veen. Foto: Collectie Ajax Twee doodgewone Utrechtse jongens Naast Jan Wouters wist Ajax in de jaren tachtig een andere grote Utrechtse voetballer te strikken. Ajax contracteerde in 1984 de jonge veelbelovende linkerspits van FC Utrecht Robbie de Wit. De technische, wendbare Robbie de Wit was van meet af aan mateloos populair in de Meer. Zijn demarrages langs de zijlijn, zijn creatieve ingevingen, zijn passeerbewegingen op pure snelheid - zoals wij die vandaag de dag van Mare Overmars kennen - en zijn wegdraaiende voorzetten waren een lust voor het oog. Rob de Wit paste helemaal in de Ajax-traditie van illustere buitenspelers als Piet Keizer, Simon Tahamata en Jesper Olsen. Samen met Marco van Basten in de spits bracht hij het elan terug in de Meer. Maar aan het eind van zijn tweede jaar bij Ajax sloeg het noodlot toe. Op vakantie in Spanje werd hij getroffen door een hersenbloeding. De verslagenheid in betaald-voetbalcoach en in december 1999 nam hij bij Ajax de functie over van de in ongenade gevallen trainer Morten Olsen. Ook Wouters zou het als coach van Ajax niet redden. Na een reeks teleurstellende resultaten moest hij na de verloren eeuwwedstrijd tegen FC Twente in maart 2000 het veld ruimen. In de Arena zong toen al de naam van Co Adriaanse rond als zijn definitieve opvolger. Persconferentie in de Amsterdam Arena met Ajax-trainer Jan Wouters (rechts) en zijn later opvolger Willem ll-trainer Co Adriaanse. Foto: Louis van de Vuurst Foto: Frans Flemelrijk De captains Ronald Koeman en Jan Wouters voorafgaand aan Ajax - FC Utrecht op 6 april 1986 (3-0). Het seizoen erop zou Wouters het Ajax-shirt dragen. CANAI+ J ANU

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 131