Sjaak Swart Suite in de Arena Johan reageert VARIA Skybox 330 heeft een nieuwe naam, invulling en uitstraling gekregen. De box is herdoopt in Sjaak Swart Suite en geheel ingericht met trofeeën, bekers en shirts uit het rijke voetbalverleden van Mister Ajax Sjaak Swart. Op wedstrijddagen zullen Sjaak Swart en zijn vrouw Andrea hier gastheer en gastvrouw zijn en onder anderen ook gasten ontvangen van de Champions Lounge. De Sjaak Swart Suite werd na de door Ajax met 4-1 gewonnen wedstrijd tegen Willem II geopend door algemeen directeur Arie van Eijden. Tal van voetbalvrienden van Swart, onder wie Ruud Gullit, Ronald Koeman, Soren Lerby, Johan Neeskens en Frank Rijkaard, waren aanwezig om de opening te vieren. In het novembernummer van Ajax Magazine trok hoofd communicatie van Ajax, Jacob Bergsma, ten strijde tegen de verloedering van de sportjournalistiek. Sportweek en Het Parool moesten eraan geloven maar 'de ergste vorm van stuitend gebrek aan journalistieke moraal' was toch wel tentoongespreid door voetbalmaandblad Johan. In het verhaal 'Spookhuis Ajax' (gepubliceerd in het oktobernummer) zou Johan 'gemanipuleerd' hebben met citaten. Ook zouden sommige van die citaten op 'onzuivere' manier zijn verkregen. In zijn artikel licht Bergsma beide beweringen toe met een van Ajax-voorzitter Michael van Praag verkregen e-mail. Omdat de Ajax-voorzitter er in het verhaal nogal van langs kreeg, gaven de auteurs hem de mogelijkheid om voor publicatie te reageren op de passages die op hem betrekking hadden. Bergsma spreekt het vermoedert uit - 'bewijs ontbreekt' - dat 'op basis van de reactie van Van Praag een aantal geïnterviewden ineens andere tekst in de mond kreeg gelegd'. Zo zou de door Klaus Vink, voorzitter van de Ajax Business Associates, uitgesproken zin 'Van Praag is een goede pr-man en hij ging goed om met de supporters' in de definitieve versie zijn veranderd in 'En ook Van Praag lijkt zijn vroege magie op het gebied van public relations te hebben verloren.' Het grappige is dat deze zin in het verhaal is terechtgekomen op verzoek van de heer Vink, omdat hij bezwaar had tegen de eerste formulering, die volledig luidde: 'Van Praag is een goede pr-man en hij ging goed om met de supporters. Nu lijkt dat niet meer te lukken.' De strekking van beide citaten is identiek, maar Vink had een voorkeur voor de tweede formulering. Van Praag heeft de door Vink afgekeurde zin in zijn geheel gezien. Waarom Bergsma het noodzakelijk vond om deze zin onvolledig te citeren is onduidelijk. Een bewijs voor manipulatie van de kant van Johan is het niet. De enige die manipuleert is Bergsma zelf. Een tweede voorbeeld betreft een citaat van Maarten Oldenhof. De zin 'Maar ja, de bedenkers van dit beleid, Bob-Jan Hillen en ik, zijn daarna weggegaan en vervolgens is er niets meer mee gebeurd.' zou in de uiteindelijke versie zijn geworden: 'Maar ja, de bedenkers van dit beleid zijn daarna weggegaan en vervolgens is er niets meer mee gebeurd. Met Bob-Jan Hillen was ik verantwoordelijk voor deze ideeën. Bob is nog wel verbonden met Ajax bij GBA, maar bepaalt niets meer.' Foto: Yvonne Witte 122 AJAX MAGAZINE JANUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 122