Jubilarissen gehuldigd Op zaterdag 3 november 2001 vond op sportpark de Toekomst de jaarlijkse huldiging plaats van de jubilarissen. AAichael van Praag reikte in de bestuurskamer de onderscheidingen uit aan de Ajacieden die dit jaar 25r 40, 50, 60 of 70 jaar lid zijn van de club. Het was de laatste keer dat Michael van Praag als voorzitter van Ajax de taak op zich nam de versierselen te overhandigen aan de jubilerende leden. Bijzonder was de aanwezigheid van Harry Dade, zoon van een van de oprichters van Ajax en zelf inmiddels zeventig jaar lid. De Bordjesclub bestaat vanaf 1946. Toentertijd vonden Frits de Bruyn, Jan de Boer en Tjerk de Munnik dat het tijd was trouwe leden te belonen voor hun jarenlange lidmaatschap. Vanaf dat moment ontvangt iemand die 25 jaar lid is van Ajax een fraai bordje. Na veertig jaar lidmaatschap wordt dat een Delfts blauw bord met vermelding van de naam, na vijftig jaar krijgt het Ajax-lid een gouden speldje. De diehards krijgen bij het zestigjarige Foto's: Louis van de Vuurst Met gepaste trots poseren de jubilarissen van het jaar 2001 in de bestuurskamer op de Toekomst, waar zij gehuldigd werden. Achterste rij vanaf links: Rolf Leeser (25 jaar lid), Luc Sacksioni (60), Karei Moos (50), Ton Pronk (50), Henk Pil (60), Dick van de Berg (50) en Bennie Muller (50). Voorste rij: Harry Dade (70), Frans Grootenboer (50), Peter Hendriks (40) en Kees Timman (40). lidmaatschap een briljantje op de gouden speld. En na zeventig trouwe jaren? Woorden en materiële waardering schieten dan eigenlijk te kort. Groot was het respect voor de 91-jarige Harry Dade, die de afgelopen jaren vanwege zijn gezondheid verstek heeft moeten laten gaan bij de jaarlijkse bijeenkomsten van de Bordjesclub, maar voor deze gelegenheid vanuit zijn woonplaats in Friesland naar Amsterdam was afgereisd. Dade volgt de club nog op de voet: 'Of ik teleurgesteld was na de uitschakeling tegen Kopenhagen? Ze hadden harder moeten werken!' 31 jaar nadat zijn vader de club had opgericht, werd Dade lid van Ajax. 'Ik woonde in Enkhuizen en kon niet elke dag op en neer naar Amsterdam, dus ging ik maar bij West-Frysia voetballen. Maar ik was natuurlijk al Ajacied in Enkhuizen. Toen ik 21 jaar was, werd ik lid. Ik heb, behalve gevoetbald, bij Ajax ook gehonkbald en gecricket,' aldus de jubilaris. Dade staat bij Ajax niet te boek als een groot voetballer, hij speelde voornamelijk in het zevende elftal. Meest beroemd werd hij door zijn tweede plaats in een schaatswedstrijd die door Ajax werd georganiseerd in 1933. 120 AJAX MAGAZINE JANUARI 2002

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 120