Gevormd door van Cairo I clubgeschied^H Hij is in meerdere de kousenbal Zoals de archeologen hun ogen niet konden geloven toen in het Dal der Koningen de grafkamer van Toetanchamon werd ontdekt, zo opgetogen was de directie en waren de scouts van Ajax toen Mido in de zompige klei van de Belgische voetbalcompetitie werd opgegraven. Maar het is nog niet alles goud dat er blinkt sinds hij naar de Arena werd gehaald om daar te worden tentoongesteld. meer weten wat ze met hun geld moeten doen. Ze kunnen inmiddels ruimschoots van de rente op hun vermogen leven. Ze doen verder niets, leven in hotels, reizen zich suf, kopen auto's, laten zwembaden aanleggen en hebben als enige dagelijkse zorg te kiezen naar welk feest ze die avond zullen gaan. De mensen zonder geld zijn alleen maar bezig te overleven. Onderdak, eten, kleding, voor hen is het allemaal onzeker. Onrechtvaardig, zulke grote verschillen. Maar er is weinig aan te doen. Wij behoorden tot de kleine middenklasse, in het bovenste deel daarvan. Mijn vader is nu 51, en hij verdiende zijn geld als voetballer. Hij speelde voor Zamalek FC. Mijn vader was behoorlijk goed en speelde meer dan 55 interlands met het Egyptisch nationale elftal. Ik heb hem nooit zien spelen. Hij stopte in 1976. Dat was voordat ik geboren werd. Ik heb mijn vader wel op een video gezien. Ik lijk niet op hem als voetballer. Ten eerste was hij rechts en If opzichten een verrijking, hoewel er t is uitgekomen wat ervan werd gJhoopt. Mido zelf houdt het op^^^^^ïgsproblemen. Wederzijdse, want waarom zou Ajax zich niet ook naar BHWnrichten? Mido: 'Ik ben midden in Cairo geboren, in een oud deel van de stad. Dat is even wat anders dan Amsterdam. Het is veel groter en heeft nog veel meer geschiedenis dan deze stad. Het is een geweldige stad, althans als je rijk en beroemd bent. Er wonen ook heel veel mensen die helemaal niets hebben. Voor hen is het niet zo'n mooie stad. De verschillen zijn erg groot; veel te groot. In Cairo is bijna geen middenklasse. Mensen zijn er onwaarschijnlijk arm, of onwaarschijnlijk rijk. Er zit niets tussenin, dat is het probleem niet alleen van Cairo, maar van heel Egypte. Rijke mensen zijn zo rijk door Raym door Raymond Bouwman foto's Tessa Posthuma de Boer stond hij rechtsbuiten, en verder moest hij het Bouwman niet van zijn actie luma de Boer bebben>maar van zijn snelheid en foto's Tessa gekkigheid niet AJAX MAGAZINE JANUARI 2002 11

Magazine (1987-2007) | 2002 | | pagina 11