Bemoedigend uit de startblokken ZATERDAG - verdiende - nederlaag. In de aanloop naar het nieuwe seizoen speelde Ajax een aantal goede lyrbereidingswedstrijden. Van idaghoofdklasser KBV werd weliswaar :t 3-1 verloren, maar de Ajacieden waren H deze ontmoeting geenszins de minderen en incasseerden de derde goal kort voor tijd. Vervolgens werd weer deelgenomen aan het Zilveren Pont-toernooi, waar De Volewijckers met 4-1 werd geklopt, maar waar Ajax zich door Blauw Wit liet verrassen (2-3). Tegen zaterdaghoofdklasser De Beursbengels werd met 1-1 gelijkgespeeld. De wedstrijden in de bekervoorronde waren dit jaar opnieuw een farce. Ajax was ingedeeld met Rapiditas, ADE en The Victory uit Weesp. ADE bleek niet over een elftal te beschikken en Rapiditas en The Victory werden met respectievelijk 7-0 en 19-0 afgedroogd. Voor de competitie moest Ajax, bijna traditioneel zo langzamerhand, starten tegen Montfoort. Dit is altijd een lastige tegenstander en ook nu was het niet gemakkelijk. In de eerste helft had Ajax weliswaar een overwicht, maar de uitvallen van Montfoort bleven steeds gevaarlijk en de defensie moest alert zijn. De rust werd bereikt met een 1-0 voorsprong door een vrije schop van Dennis Bogaard. Na de hervatting probeerde Montfoort direct druk uit te oefenen op het Ajax-doel, maar de verdedigers gaven niets weg. De aanvallers kregen echter ook zeer weinig ruimte van de Montfoort-defensie. Daardoor kon de zege pas kort voor tijd - door Maikel Zinhagel - veiliggesteld worden (2-0). door Wim Heisterkamp foto's Louis van de Vuurst In de tweede wedstrijd van dit seizoen ging Ajax op bezoek bij de Veenendaalse Racing Club. Ajax was meteen veelvuldig in de aanval maar kampte deze middag met een gebrek aan scherpte om de Veenendalers direct op een flinke achterstand te zetten. Nu bleef altijd het gevaar aanwezig dat Ajax door een lucky goal verrast zou worden. Met name Athur Vinkenoog was voor de goal niet erg gelukkig. Vlak voor rust kon VRC aan de leiding komen, maar een vrije trap van 25 meter afstand ging als een streep langs de goal van Dennis van der Wal. In de tweede helft was Ajax nog sterker, vooral omdat de gastheren heel wat kracht hadden verbruikt. Toch duurde het nog tot de twintigste minuut eer een doelpunt viel. Arthur Vinkenoog verzilverde een corner van Dennis Bogaard (0-1). Tien minuten later werd het 0-2 toen een fraaie dieptepass van Rogier Siemons het ingevallen duo Tom Haveman en Patrick Schuurman bereikte. Omdat de doelman en een van zijn medespelers elkaar in de weg liepen, kon Tom Haveman een simpele intikker aan Patrick Schuurman aanbieden, die dankbaar profiteerde. De wedstrijd was gelopen en hoewel het enkele minuten later nog 1-2 werd, omdat Dennis van der Wal en Rogier Siemons bij een Na een goede voorbereiding is het eerste zaterdagteam in de competitie bemoedigend uit de startblokken gegaan met vier overwinningen en één luchtduel met enkele tegenstanders geblesseerd raakten en VRC een leeg doel had om te scoren, kwam de Ajax- overwinning geen moment meer in gevaar. Krachtsverschil In de wedstrijd tegen het gepromoveerde WZ '49 liet Ajax zien dat het krachtsverschil tussen de eerste en de Trainer van de zaterdag 1 is dit jaar Edmond Claus. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 2001 79

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 79