Voortvarend op twee fronten Zes wedstrijden heeft Jong Ajax gespeeld in de beloftencompetitie. Drie keer werd verdiend gewonnen, twee maal onnodig gelijkgespeeld en een groot aantal A-selectiespelers kon niet voorkomen dat van Jong Feyenoord werd verloren. Zeer succesvol waren de beloftes tegen zusterclub Haarlem, waarvan met 4-0 werd gewonnen in de eerste knockout-ronde van de Amstel Cup. jae de beloftencompetitie [iel tegen Jong AZ. Al in de l van het seizoen werd van greuwe speeldag afgeweken en Ajacieden op vrijdagavond aangezien het eerste elftal op zaterdag uit tegen FC Twente moest spelen. De ploeg van Jan Olde Riekerink won weliswaar met 4-1, maar het publiek werd een matige wedstrijd voorgeschoteld. De spelers van AZ hadden veel moeite elkaar te vinden en ook de combinaties bij Ajax verliepen allerminst soepel. De Alkmaarders blunderden ook nog eens in JONG AJAX door Saar van Bueren foto's Louis van de Vuurst de defensie, een onderdeel dat bij de Amsterdammers wel goed in elkaar zat. Met Mofokeng en Kanu op de flanken en Walker en Tim de Cler in het centrum, gaf Ajax weinig kansen weg. Tim de Cler maakte, na hersteld te zijn van een gebroken kaak, zijn rentree en deed dit dus niet op zijn vertrouwde plek aan de linkerkant. Ook Mitchell Piqué deed na zijn blessure aan zijn voet weer wedstrijdritme op. Als linksbuiten zette hij met een aantal flitsende acties zijn directe tegenstander veelvuldig opzij. Het eerste doelpunt kwam na ruim een kwartier spelen uit de lucht vallen. Een pass van aanvoerder Walker belandde via de kluts plotseling voor de voeten van Brutil Hosé, die de bal inschoot, 1-0. Ajax kreeg in de eerste helft genoeg kansen de voorsprong uit te breiden, maar Piqué, Brutil Hosé scoort twee maal tegen Jong AZ. Kwame Quansah opent de score in de wedstrijd tegen FC Utrecht. Hosé en vooral Pienaar sprongen slordig met die mogelijkheden om. In de tweede helft verstevigden de Ajacieden de voorsprong toen Stefano Seedorf uit een corner de 2-0 binnenkopte. Ajax ging daarna dichter tegen de middenlijn aan spelen, waardoor meer risico genomen werd. AZ maakte dan ook de aansluitingstreffer, 2-1, maar de thuisploeg raakte niet van slag en even later kon Hosé zijn tweede doelpunt maken na een actie waarbij de Alkmaarse doelman niet geheel vrijuit ging. De goed ingevallen A-junior Nigel de Jong bracht de eindstand uiteindelijk op 4-1. Ajax-filosofie Voor de tweede keer in niet al te lange tijd moest Ajax het opnemen tegen AJAX MAGAZINE NOVEMBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 68