FC Kopenhagen - Ajax 0-0 'k# 2e ronde UEFA Cup - donderdag 18 oktober 2001 - Parken-stadion, Kopenhagen - 20.067 FC Kopenhagen: Kihlstedt; Rytter, Madsen, Laursen, Jensen; Bisgaard (80. Thorninger), Lönstrup, Poulsen, Fredgaard Uitslagen FC Kopenhagen (Den) - Ajax (Ned) 0-0 RodaJC(Ned) - Maccabi Tel Aviv (Isr) 4-1 FC Utrecht (Ned) - AC Parma (Ita) 1-3 Grasshoppers (Zwi) - FC Twente (Ned) 4-1 Varteks Varazdin (Kro) - Brondby IF (Den) 3-1 Celta de Vigo (Spa) - Slovan Liberec (Tsj) 3-1 CSKA Kiev (Oek) - Club Brugge (Bel) 0-2 Fiorentina (Ita) - FC Tirol (Oos) 2-0 Halmstads BK (Zwe) - Sporting Lissabon (Por) 0-1 Hapoel Tel Aviv (Isr) - Chelsea (Eng) 2-0 Girondins Bordeaux (Fra) - Standard Luik (Bel) 2-0 Glasgow Rangers (Sch) - Dinamo Moskou (Rus) 3-0 Internazionale (Ita) - Wisla Kraków (Pol) 2-0 Ipswich Town (Eng) - Helsingborgs IF (Zwe) 0-0 Leeds United (Eng) - Troyes (Fra) 4-2 Legia Warschau (Pol) - Valencia (Spa) 1-1 AC Milan (Ita) - CSKA Sofia (Bul) 2-0 NK Osijek (Kro) - AEK Athene (Gri) 1-2 PAOK Saloniki (Gri) - FC Marila Pribram (Tsj) 6-1 Paris Saint-Germain (Fra) - Rapid Wien (Oos) 4-0 Real Zaragoza (Spa) - Servette FC (Zwi) 0-0 SC Freiburg (Dui) - Sankt Gallen (Zwi) 0-1 1.FC Union Berlin (Dui) - Litex Lovech (Bul) 0-2 Viking Stavanger (Noo) - Hertha BSC (Dui) 0-1 Uitslagen FC Kopenhagen (Den) RodaJC(Ned) FC Utrecht (Ned) Grasshoppers (Zwi) Varteks Varazdin (Kro) Celta de Vigo (Spa) CSKA Kiev (Oek) Fiorentina (Ita) Halmstads BK (Zwe) Hapoel Tel Aviv (Isr) Girondins Bordeaux (Fra) Glasgow Rangers (Sch) Internazionale (Ita) Ipswich Town (Eng) Leeds United (Eng) Legia Warschau (Pol) AC Milan (Ita) NK Osijek (Kro) PAOK Saloniki (Gri) Paris Saint-Germain (Fra) Real Zaragoza (Spa) SC Freiburg (Dui) 1.FC Union Berlin (Dui) Viking Stavanger (Noo) - Ajax (Ned) 0-0 - Maccabi Tel Aviv (Isr) 4-1 - AC Parma (Ita) 1-3 - FC Twente (Ned) 4-1 - Brondby IF (Den) 3-1 - Slovan Liberec (Tsj) 3-1 - Club Brugge (Bel) 0-2 - FC Tirol (Oos) 2-0 - Sporting Lissabon (Por) 0-1 - Chelsea (Eng) 2-0 - Standard Luik (Bel) 2-0 - Dinamo Moskou (Rus) 3-0 - Wisla Kraków (Pol) 2-0 - Helsingborgs IF (Zwe) 0-0 -Troyes(Fra) 4-2 - Valencia (Spa) 1-1 - CSKA Sofia (Bul) 2-0 - AEK Athene (Gri) 1-2 - FC Marila Pribram (Tsj) 6-1 - Rapid Wien (Oos) 4-0 - Servette FC (Zwi) 0-0 - Sankt Gallen (Zwi) 0-1 - Litex Lovech (Bul) 0-2 - Hertha BSC (Dui) 0-1 Bijzonderheden: Op de slechte grasmat van het Parken-stadion treedt Ajax aan in een 4-3-3-formatie. In de spits staat Zlatan, die ondanks zijn schorsing in de nationale competitie de voorkeur krijgt boven Nikos Machlas. Naast de Zweed vormen Andy van der Meyde en Wamberto de aanvalslinie. Direct na de aftrap door Van der Meyde en Zlatan zoekt Kopenhagen de aanval. Een hard schot van Carsten Fredgaard gaat voorlangs. Het is het belangrijkste wapenfeit dat de Deense druk van de eerste twaalf minuten oplevert. Daarna krijgt Ajax meer grip op het duel en levert het surplus aan voetballende kwaliteiten een aantal kansen op. In de negentiende minuut heeft Zlatan de 1-0 op het hoofd maar hij kopt in de handen van doelman Kihlstedt. Vier minuten later kopt Wamberto wel raak, maar de scheidsrechter constateert buitenspel. Een omhaal van Zlatan gaat over. Het doelpunt hangt in de lucht, maar valt niet. Wel is er een gele kaart voor Van der Vaart, zijn derde in Europees verband, waardoor hij de return zal moeten missen. Pas kort voor rust verlaten de Denen hun verdedigende stellingen. Het resulteert in een doelpunt van aanvallende middenvelder Thomas Röll, dat wegens leunen op Yakubu wordt afgekeurd. Na rust start FC Kopenhagen wederom gevaarlijk. Twee kopkansen worden niet benut. Na ruim een kwartier brengt trainer Backe zijn troef Heine Fernandez in het veld. De pas weer fitte topscorer moet fungeren als breekijzer. Zeer moedig optreden van Fred Grim in de 72ste minuut voorkomt dat die opzet slaagt. Ook de spitsenwissel aan Ajax-kant levert niets op en met het eind van de wedstrijd in zicht nemen beide ploegen steeds minder risico's, waardoor het 0-0 blijft. Commentaar: 'In de eerste helft hebben we goed gespeeld. We speelden prima positiespel en de passing naar voren kwam op het juiste moment. Dat resulteerde in kansen voor Zlatan en Wamberto. Kopenhagen werd in de tweede helft agressiever, waardoor bij ons Wamberto en Van der Meyde meer moesten verdedigen en daardoor was er minder dreiging naar voren.' (Co Adriaanse) Foto's met de klok mee 1. John O'Brien krijgt de voorkeur boven de inmiddels fitte Galasek en controleert op het middenveld. 2. Zlatan heeft in de 19e minuut 1-0 op het hoofd, maar kopt in de handen van doelman Kihlstedt. 4. Vooral in de tweede helft heeft Wamberto een minder vrije rol dan de afgelopen weken gewoon was. 5. Na ruim 2 maanden van blessureleed maakt Pius Ikedia zijn rentree. '0-0 is een goed resultaat, maar ook een gevaarlijke stand. Als Kopenhagen bij ons één keer scoort, dan moeten wij er al twee maken.' (Co Adriaanse) 'Het is goed voor het vertrouwen dat we geen doelpunt tegen hebben gekregen. Maar thuis moeten we vol aan de bak en scherp zijn. Vorig seizoen tegen Lausanne dachten we ook wel even te winnen, maar dat ging toen ook niet goed.' (Rafael van der Vaart) 3. Wederom treedt Fred Grim een aantal keer zeer alert op. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 62