Apollon Limassol - Ajax 0-3 1e ronde UEFA Cup - donderdag 27 september 2001 - GSP-stadion, Nicosia - 1.000 Apollon Limassol: Avgusti; Kais (67. losifidis), Filoppou, Theofilou, Spolijaric; Pittas, Marangos, Melanarktitis, Kavazis; Zubarev (84. Panayiotou), Papakyriakou (46. Miserdovski) Trainer: Ronnie Whelan Ajax: Grim; Trabelsi, Chivu (69. Heitinga), Bergdolmo, Maxwell; Van der Meyde, Yakubu, Van der Vaart, Wamberto; Machlas (46. O'Brien), Mido (26. Zlatan) Trainer: Co Adriaanse Scoreverloop: 35. Van der Vaart 0-166. Zlatan 0-2, 79. Wamberto 0-3 Scheidsrechter: David Malcolm (Nle) Gele kaarten: Papakyriakou, Zubarev (Apollon Limassol), Chivu, Trabelsi (Ajax) Bijzonderheden: De hitte op Cyprus heeft de griep die de selectie parten speelde, weten te verdrijven, 's Ochtends last Adriaanse in plaats van een gewone training een partijtje waterpolo in en bereiden de spelers van Apollon zich voor met een spelletje tric-trac. 's Avonds gaat de eerste helft in het bijna lege stadion in Nicosia (de eigen accommodatie in Limassol wordt verbouwd) gelijk op, maar door een schutterende Ajax-verdediging heeft Apollon de beste kansen. De lat en Grim voorkomen twee doelpunten voor de Cyprioten. Machlas, in plaats van Zlatan in de basis, heeft na een goede actie de mogelijkheid te scoren, maar de bal gaat net voorlangs. Even later geeft de Griek een steekbal op Van der Vaart, die alweer het eerste doelpunt maakt. Een flinke domper is het uitvallen van Mido, die na een botsing met Filoppou een hersenschudding oploopt. Even later deelt Zlatan een elleboogstoot uit aan Filoppou. Scheidsrechter Malcom ziet het incident niet. Wat hij wel ziet, zijn twee met het oog op de volgende ronde domme overtredingen van Trabelsi en Chivu, die beiden tegen onnodige gele kaarten aanlopen. De tweede helft rondt Ajax de wedstrijd zakelijk maar overtuigend af. O'Brien heeft plaats gemaakt voor Machlas en de goede samenwerking tussen Zlatan en Wamberto wordt bekroond met twee doelpunten. De Zweed kopt een voorzet van de Braziliaan in het doel en de kleinste van de twee ziet dat doelman Avgusti te ver uit zijn doel staat waarna hij de bal van twintig meter afstand schitterend in de bovenhoek krult. Commentaar: 'Het belangrijkste doel van deze wedstrijd was om ons te plaatsen voor de tweede ronde, daarna om een goed gevoel te creëren voor het duel tegen Groningen aanstaande zondag. Beide zijn gelukt.' (Rafael van der Vaart) Uitslagen Grasshoppers (Zwi)* - Dinamo Boekarest (Roe) 3-1 Apollon Limassol (Cyp) - Ajax (Ned)* 0-3 IF Elfsborg (Zwe) - Legia Warschau (Pol)* 1-6 Fylkir (IJs) - Roda JC (Ned)* 1-3 Hertha BSC (Dui)* - KVC Westerlo (Bel) 1-0 Grazer AK (Oos) - FC Utrecht (Ned)* 3-3 Levski Sofia (Bul) - Chelsea (Eng)* 0-2 FC Twente (Ned)* - Polonia Warschau (Pol) 2-0 PAOK Saloniki (Gri)* - FC Karnten (Oos) 4-0 NK Osijek (Kro)* - HIT Nova Gorica (Slv) 1-0 Birkirkara Luxol (Mal) - Dinamo Moskou (Rus)* 0-0 SC Freiburg (Dui)* - Matador Puchov (Slw) 2-0 Fiorentina (Ita)* - Dnjepropetrovsk (Oek) 2-1 FC Tirol (Oos)* - Viktoria Ziskov (Tsj) 1-0 Steaua Boekarest (Roe) - Sankt Gallen (Zwi) 1-1 SCP Ruzomberok (Slw) - Troyes (Fra)* 1-0 Debreceni VSC (Hon) - Girondins Bordeaux (Fra)* 3-1 Sedan (Fra) - FC Marila Pribram (Tsj)* 3-1 Gaziantepspor (Tur) - Hapoel Tel Aviv (Isr)* 1-1 FC Brasov (Roe) - Internazionale (Ita)* 0-3 1.FC Union Berlin (Dui)* - FC Haka (Fin) 3-0 Litex Lovech (Bul)* - Inter Bratislava (Slw) 3-0 Rapid Wien (Oos)* - Partizan Belgrado (Joe) 5-1 Slavia Praag (Tsj) - Servette FC (Zwi)* 1-1 Sigma Olomouc (Tsj) - Celta de Vigo (Spa)* 4-3 Rode Ster Belgrado (Joe) - CSKA Kiev (Oek)* 0-0 Sporting Lissabon (Por)* - Midtjylland (Den) 3-2 Halmstads BK (Zwe)* - Genglerbirligi (Tur) 1-0 Wisla Kraków (Pol)* - Hajduk Split (Joe) 1-0 Hibernian (Sch) - AEK Athene (Gri)* nv 3-2 Leeds United (Eng)* - Maritimo Funchal (Por) 3-0 Brondby IF (Den)* - Olimpia Ljubljana (Slv) 0-0 Club Brugge (Bel)* - Olympiakos Nicosia (Cyp) 7-1 Slovan Bratislava (Slw) - Slovan Liberec (Tsj)* 1-0 Helsingborgs IF (Zwe)* - Odd Grenland (Noo) 1-1 FK Obilic (Joe) - FC Kopenhagen (Den)* 2-2 Maccabi Tel Aviv (Isr)* - Dinamo Zagreb (Kro) 1-1 Shakhtar Donjetsk (Oek) - CSKA Sofia (Bul)* 2-1 Varteks Varazdin (Kro)* - Aston Villa (Eng) 0-1 Racing Strasbourg (Fra) - Standard Luik (Bel)* 2-2 Silkeborg IF (Den) - Real Zaragoza (Spa)* 1-2 AC Milan (Ita)* - Bate Borisov (WRu) 4-0 Rapid Boekarest (Roe) - Paris Saint-Germain (Fra)* 0-1 Valencia (Spa)* - Tsjernomorets (Oek) 5-0 Anzhi Makhachkala (Rus) - Glasgow Rangers (Sch)* *0-1 HJK Helsinki (Fin) - AC Parma (Ita)* 0-2 naar tweede ronde Torpedo Moskou (Rus) - Ipswich Town (Eng)* 1-2 om veiligheidsredenen slechts één wedstrijd gespeeld op Viking Stavanger (Noo)* - FC Kilmarnock (Sch) 2-0 neutraal terrein in Warschau Foto's met de klok met 1. De spelers hebben veel vocht nodig wegens de hitte op Cyprus. 2. Zlatan komt in het veld voor de geblesseerde Mido en scoort het tweede doelpunt. 3. Mido wordt voor nader onderzoek direct naar het ziekenhuis gebracht nadat hij geblesseerd is geraakt aan zijn hoofd. 4. Wamberto schiet van twintig meter afstand prachtig in de rechterbovenhoek. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 54