Ajax - Apollon Limassol 2-0 1e ronde UEFA Cup - donderdag 20 september 2001 - Amsterdam Arena - 17.750 Ajax: Trainer: Apollon Limassol: Trainer: Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaart: Man of the match: Grim; Trabelsi, Chivu, Heitinga (46. Maxwell), Bergdolmo; Wamberto, Yakubu, Van der Vaart, Mido (64. Knopper); Zlatan, Machlas (76. Van der Meyde) Co Adriaanse Avgusti; Marangos, Filoppou, Spolijaric, Theofilou; Papakyriakou (80. Panayiotou), Aresti (68. Pittas), Gais, Dobrasinovic; Miserdovski (60. Zubarev), Kavazis Ronnie Whelan 4. Zlatan 1-0, 59. Machlas 2-0 Dejan Stanisic (Joe) Marangos (Apollon Limassol) Wamberto Cyprioot lijkt te bezwijken onder de druk van het scoren en schiet knullig naast. Daarna tikt Ajax de bal plichtmatig rond en Apollon doet de defensie op slot. In de tweede helft poogt Adriaanse door een 4-2-4 opstelling (met Maxwell in plaats van de op Europees niveau debuterende Heitinga) een aanvallende impuls te geven, maar in het veld komt hier slechts sporadisch iets van terecht. Een goede voorzet van Wamberto wordt prachtig ingekopt door Nikos Machlas, die daardoor langer in het veld mag blijven dan de trainer van plan was. Met de teleurstellende 2-0 heeft Ajax wel zicht op de volgende ronde van het UEFA-Cuptoernooi. Bijzonderheden: Adriaanse past in de wedstrijd van de Griekse held tegen de Griekse god het nieuwe defensieve systeem enigszins aan door Maxwell buiten de ploeg te laten en Mido in de basis op te stellen, waardoor Ajax in een 4-4-2 formatie begint. Aangezien de Cyprioten, tegen de verwachting in, met slechts één spits beginnen, is ook een viermansdefensie overbodig en staat er een verdediger 'te veel' opgesteld. Adriaanse grijpt niet in en de spelers lukt het niet om de situatie in het veld uit zichzelf tactisch op te lossen. De vroege treffer van Zlatan doet een doelpuntenfestijn nog vermoeden, maar het blijkt de enige echte kans voor Ajax te zijn in de eerste helft. In de elfde minuut verslikken de Ajacieden zich achterin en komt Theofilou alleen voor de goal van Grim. De Commentaar: "Gezien het inwonersaantal van Cyprus vind ik het niveau van het Cypriotische voetbal behoorlijk hoog.' (Co Adriaanse) 'Natuurlijk was Apollon met meer doelpunten verschil te verslaan, maar vergeet niet dat het voetbal is veranderd. Er bestaan geen kleine teams meer.' (Cristian Chivu) 'The game wasn't pretty to watch.' (Ronnie Whelan) 'Ik vond het wel zonde dat ik in de rust hoorde dat ik eruit moest, ook omdat ik goed speelde. De trainer zei dat het niet persoonlijk was, maar een tactische wissel.' (Johnny Heitinga) Uitslagen Dinamo Boekarest (Roe) - Grasshoppers (Zwi) 1-3 Ajax (Ned) - Apollon Limassol (Cyp) 2-0 Legia Warschau (Pol) - IF Elfsborg (Zwe) 4-1 RodaJC(Ned) - Fylkir (IJs) 3-0 KVC Westerlo (Bel) - Hertha BSC (Dui) 0-2 FC Utrecht (Ned) - Grazer AK (Oos) 3-0 Chelsea (Eng) - Levski Sofia (Bul) 3-0 Polonia Warschau (Pol) - FC Twente (Ned) 1-2 FC Karnten (Oos) - PAOK Saloniki (Gri) 0-0 HIT Nova Gorica (Slv) - NK Osijek (Kro) 1-2 Dinamo Moskou (Rus) - Birkirkara Luxol (Mal) 1-0 Matador Puchov (Slw) - SC Freiburg (Dui) 0-0 Dnjepropetrovsk (Oek) - Fiorentina (Ita) 0-0 Viktoria Ziskov (Tsj) - FC Tirol (Oos) 0-0 Sankt Gallen (Zwi) - Steaua Boekarest (Roe) 2-1 Troyes (Fra) - SCP Ruzomberok (Slw) 6-1 Girondins Bordeaux (Fra) - Debreceni VSC (Hon) 5-1 FC Marila Pribram (Tsj) - Sedan (Fra) 4-0 Hapoel Tel Aviv (Isr) - Gaziantepspor (Tur) 1-0 Internazionale (Ita) - FC Brasov (Roe) 3-0 FC Haka (Fin) - 1.FC Union Berlin (Dui) 1-1 Inter Bratislava (Slw) - Litex Lovech (Bul) 1-0 Partizan Belgrado (Joe) - Rapid Wien (Oos) 1-0 Servette FC (Zwi) - Slavia Praag (Tsj) 1-0 Celta de Vigo (Spa) - Sigma Olomouc (Tsj) 4-0 CSKA Kiev (Oek) - Rode Ster Belgrado (Joe) 3-2 Midtjylland (Den) - Sporting Lissabon (Por) 0-3 Gen^lerbirligi (Tur) - Halmstads BK (Zwe) 1-1 Hajduk Split (Joe) - Wisla Kraków (Pol) 2-2 AEK Athene (Gri) - Hibernian (Sch) 2-0 Man'timo Funchal (Por) - Leeds United (Eng) 1-0 Olimpia Ljubljana (Slv) - Brondby IF (Den) 2-4 Olympiakos Nicosia (Cyp) - Club Brugge (Bel) 2-2 Slovan Liberec (Tsj) - Slovan Bratislava (Slw) 2-0 Odd Grenland (Noo) - Helsingborgs IF (Zwe) 2-2 FC Kopenhagen (Den) - FK Obilic (Joe) 2-0 Dinamo Zagreb (Kro) - Maccabi Tel Aviv (Isr) 2-2 CSKA Sofia (Bul) - Shakhtar Donjetsk (Oek) 3-0 Aston Villa (Eng) - Varteks Varazdin (Kro) 2-3 Standard Luik (Bel) - Racing Strasbourg (Fra) 2-0 Real Zaragoza (Spa) - Silkeborg IF (Den) 3-0 Bate Borisov (WRu) - AC Milan (Ita) 0-2 Paris Saint-Germain (Fra) - Rapid Boekarest (Roe) 0-0 Tsjernomorets (Oek) - Valencia (Spa) 0-1 Anzhi Makhachkala (Rus) - Glasgow Rangers (Sch) AC Parma (Ita) - HJK Helsinki (Fin) 1-0 wordt om veiligheidsredenen op 27 september op neutraal Ipswich Town (Eng) - Torpedo Moskou (Rus) 1-1 terrein in Warschau gespeeld; de winnaar van dit duel plaatst FC Kilmarnock (Sch) - Viking Stavanger (Noo) 1-1 zich voor de tweede ronde (geen return) Foto's met de klok mee 1. Zlatan scoort al in de vierde minuut. 2. Adriaanse speelt met een iets aanvallender systeem dan de voorgaande wedstrijden door Mido in plaats van Maxwell op te stellen. 3. Ook vanaf rechts komt Wamberto goed uit de voeten. Hij wordt verkozen tot Man of the match. 4. Johnny Heitinga maakt zijn Europese debuut. Hij wordt de tweede helft om tactische redenen gewisseld. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 50