29 september Jong Ajax wint uit bij Jong Sparta met 4-0. Jan van Halst speelt de hele wedstrijd. 4 Het eerste elftal gaat op trainingskamp in Oranjewoud om zich voor te bereiden op de wedstrijd tegen FC Groningen. Zondag 30 september FC Groningen wordt met goed spel eenvoudig verslagen (1-4). Fred Grim keept zijn 350ste wedstrijd in het betaalde voetbal. Maandag 1 oktober Ajax legt Zlatan een geldboete op voor de elleboogstoot die hij in de wedstrijd tegen FC Groningen uitdeelde aan Melchior Schoenmakers. De aanklager betaald voetbal van de KNVB stelt een vooronderzoek in naar de overtreding van de Zweed. 4 Verscheidene Ajacieden zijn geselecteerd om het komende weekeinde voor hun land in actie te komen. Zlatan, Machlas, Bergdolmo en O'Brien maken zich op voor A-interlands. Huurling Bogdan Lobont is opgeroepen voor Roemenië - Georgië. Chivu is voor dat duel geschorst. Rafael van der Vaart en Maarten Stekelenburg zijn opgeroepen voor Jong Oranje. Ook de verhuurde Youssouf Hersi zit bij de selectie van bondscoach Mark Wotte. Woensdag 3 oktober De KNVB wijzigt drie duels van Ajax in de eredivisie. Ajax - Fortuna Sittard is in verband met de wedstrijd tegen FC Kopenhagen uitgesteld tot een nader te bepalen tijdstip. Verder zijn de wedstrijden Ajax - Vitesse en Ajax - FC Twente verwisseld. 4 De Graafschap wint in de verlenging met 2-1 van Sparta, waardoor de ploeg van trainer Koolhof de tegenstander wordt van Jong Ajax in de tweede knock-outronde van de Amstel Cup. Donderdag 4 oktober Al-verdediger Nigel de Jong wordt door Mark Wotte geselecteerd voor het Nederlands elftal tot 19 jaar voor een oefenduel tegen België als voorbereiding op de kwalificatiereeks voor het EK. Vrijdag 5 oktober Maarten Stekelenburg moet de selectie van Jong Oranje verlaten met een gekneusde elleboog. 4 Jong Oranje wint met 1-0 van Jong Slovenië door een doelpunt van de aan NAC verhuurde Ajacied Youssouf Hersi. Rafael van der Vaart speelt alleen de eerste helft. De Heemskerker krijgt te horen dat bondscoach Louis van Gaal hem alsnog selecteert voor de wedstrijd Nederland - Andorra. 4 De ledenraad van Ajax schuift unaniem Hein Blocks naar voren als kandidaat voor het bestuur van Ajax. Daarin valt binnenkort een plaats open wanneer Arie van Os zijn functie neerlegt. Zaterdag 6 oktober Jong Ajax wint met 1-2 van Heerenveen en blijft koploper van de beloffencompetitie. Tomas Galasek maakt na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree. 4 Rafael van der Vaart debuteert op 18-jarige leeftijd in het Nederlands elftal. De middenvelder komt in de 66-ste minuut in het veld voor Sikora. Nederland, dat zich niet wist te plaatsen voor het WK, wint met 4-0 van Andorra. 4 Zlatan maakt zijn eerste doelpunt voor het Zweedse nationale elftal. Hij scoort nadat hij drie minuten in het veld staat in de wedstrijd tegen Azerbeidzjan, die met 3-0 wordt gewonnen. Zweden had zich al gekwalificeerd voor het WK. Ook John O'Brien plaatst zich met de VS voor het toernooi in Japan en Zuid-Korea. De Hatem Trabelsi heeft geluk dat hij niet geblesseerd raakt na een onbesuisde actie van SDartaan Goossen. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 2001 43

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 43