Foto: Louis van de Vuurst verdien, dat gaat niemand wat aan. Ik hoef me de komende twee, drie jaar nergens druk over te maken.' Het enige wat de jonge keeper soms vervelend vindt, is het vooroordeel dat sommige mensen hebben over alle voetballers. 'Ik speel nou eenmaal bij Ajax. Ik heb net mijn rijbewijs gehaald en twee dagen later heb ik zo een wagen onder mijn gat. De buitenwereld zie ik dan weieens denken: "daar heb je dat verwende kreng". Mensen denken dan meteen dat je arrogant bent. Ik weet zeker dat als ik in een Fiat Panda zou gaan rijden, mensen dat niet zouden vinden. Ik heb ook vrienden van vroeger, waar ik nooit meer wat van gehoord had, maar toen ze lazen dat ik een contract bij Ajax getekend had, belden ze me opeens weer op. Dat zijn dus geen echte vrienden, Daar heb ik het soms wel moeilijk mee, maar ik moet proberen er boven te staan.' Ambitie Zowel Didulica als Stekelenburg is er trots op om voor Ajax te spelen, ook al staan ze nog niet in het eerste. Stekelenburg: 'Ajax is de mooiste club om voor te spelen. Ie hoeft maar dit te doen en het staat voor je klaar. Ik weet van leroen Ketting dat je bij AZ je eigen schoenen moet poetsen en voor je eigen kleding moet zorgen. Hier poetst Sjakie je schoenen. 'Kijk,' voegt hij er nog aan toe, wijzend op een tasje met tijgerprint, 'ik hoef alleen een toilettasje mee te nemen.' Didulica beaamt wat Stekelenburg zegt. 'Ajax is een fantastische club. Toen ik bij GBA was, realiseerde ik me des te meer wat er aan de andere kant van de regenboog was en hoe gelukkig ik me moet prijzen dat ik bij Ajax speel. Ik nam het eerst te veel for granted Beide spelers lijken te berusten in het feit dat zij voorlopig tweede en zelfs derde keeper zijn. Het doet echter niets af aan hun ambities. Stekelenburg: 'Qua voetbal gaat het voor mij nu pas beginnen. Sommige mensen denken dat als je een contract hebt, je er al bent. Zo zie ik dat niet. De komende twee jaar moet ik zorgen dat de optie van nog eens twee jaar gelicht wordt. Daarna wil ik mijn doel bereiken en dat is hier ooit in het eerste tussen de palen te staan. Ik houd me Foto: Yvonne Witte er niet zo heel erg mee bezig wanneer dat "ooit" is. Ie kan wel theoretisch gaan rekenen van "Fred stopt dan en dan, in loey zien ze het niet meer zitten, Bogdan breekt zijn benen in de wedstrijd tegen NEC en dan moet ik er staan", maar zo werkt het natuurlijk niet. Ik moet goed trainen, laten zien dat ik kan keepen en mijn kans pakken als ik die krijg.' Vijf wedstrijden heeft Stekelenburg de sfeer van het eerste elftal kunnen proeven. Het publiek in de Arena ziet in hem de nieuwe Van der Sar en scandeerde zijn naam toen hij Fred Grim moest inschieten. 'In de jeugd vond ik het wel leuk om te horen. Hij was natuurlijk een voorbeeld. Maar ik ben Maarten Stekelenburg met mijn eigen stijl. Ik heb van Van der Sar nooit "afgekeken". Ik keek wel naar hem toen ik ballenjongen was, maar met het idee: "op die plek wil ik ooit ook staan". De vergelijking is niet een belemmering, maar het gaat vervelen. Net als bij Shota's vergelijking met Mister Bean. Ik lijk misschien qua postuur wel op Van der Sar, maar verder niet. Ik heb heel kleine flaporen, hij grote,' voegt de jonge keeper er lachend aan toe. 'Iedereen in Amsterdam wil graag de nieuwe Van der Sar bij Ajax zien,' legt Didulica uit. 'Ze lijken misschien uiterlijk een beetje op elkaar. Maar Maarten Stekelenburg is Maarten Stekelenburg. Wel denk ik dat hij nog even geduld moet hebben, maar dat ook hij er zal staan als Adriaanse ooit besluit voor hem te kiezen. De trainer heeft zoals ik zei een luxeprobleem en voor wie hij ook kiest: he will do the job.' En Didulica zelf dan, hoe ziet hij zijn toekomst? 'Als eerste keeper van Ajax, natuurlijk! Je weet het nooit. Een blessure en ik ben eerste keeper. Ik wil geduldig blijven en me verbeteren. Ik maak me niet druk om Maarten of Fred. Als de trainer beslist om me niet op te stellen, dan is dat zijn probleem. Dat is ook iets wat ik in België geleerd heb: je moet je niets aantrekken van wat anderen zeggen, maar je op de feiten baseren en je best doen op de training. Dan kan je in ieder geval nergens spijt van hebben en kan je niemand anders de schuld geven dan jezelf.' AJAX MAGAZINE NOVEMBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 34