staat vast dat Grim eerste keeper is, of hij nou een fout maakt of niet. Dat is een bepaald vertrouwen dat je iemand geeft. Dat heb ik in Argentinië gemist. De volgende wedstrijd zat ik met "zo'n gezicht" op de bank. Ik kreeg wel te horen dat als ik beter zou trainen dan Coutinho, ik weer zou spelen. Ik trainde beter, dat vond de keeperstrainer ook, maar ik heb geen wedstrijd meer gespeeld. Coutinho maakte geen fouten en als je geen fouten maakt, blijf je staan. Dat was dus ongelukkig voor mij. Ik heb ervan geleerd dat je een manier moet vinden om met kritiek om te gaan. Je moet altijd in jezelf geloven en denken dat je de beste bent. Heel belangrijk is ook dat je voor jezelf het gevoel hebt dat je er alles aan gedaan hebt om te spelen, maar dat het desalniettemin niet gelukt is.' Geloof Het is bewonderenswaardig dat beide jonge spelers aan een negatieve ervaring een positieve draai hebben kunnen geven. Ze hebben karakter getoond. Iets wat volgens Didulica overigens typisch Australisch is. 'We hebben de reputatie dat we nooit opgeven, veerkrachtig zijn en tot het uiterste gaan. De Nederlanders hebben die karaktereigenschappen nooit nodig gehad, Foto: Louis van de Vuurst want ze zijn altijd superieur op technisch gebied. Australiërs hebben karakter nodig om een gebrek aan techniek te compenseren.' Didulica voelt zich Australiër maar is trots op het Kroatische erfgoed van zijn vader en voelt zich daarmee verbonden. Hij gaat ook vaak naar Kroatië en is daar laatst nog op zomervakantie geweest. 'Ik heb de cultuur van Kroatië in me. De Europese way of life,' zegt de Australiër. 'Australië is zeer multi-cultureel. Je hebt er bijvoorbeeld een Italiaanse, een Griekse en ook een Kroatische gemeenschap. Waar ik woonde en waar mijn familie woont, zijn een heleboel Kroaten. Ik ga naar de Kroatische katholieke kerk. In Amsterdam ben ik nog niet naar de kerk geweest. Ik weet ook niet of die bestaat hier. Nederlanders zijn niet zo spiritueel ingesteld. Ik respecteer mijn geloof. Het is prettig om in iets te geloven. En het is fijn om af en toe stil te staan bij het feit dat je dankbaar moet zijn voor je gezondheid en geluk. Ik heb ook wat aan mijn geloof in de wedstrijd. Ik bid voor een wedstrijd. De avond ervoor en in de kleedkamer. Dan bid ik dat alles goed zal gaan, dat niemand geblesseerd raakt. Ik kan me best voorstellen dat iemand die niet in God gelooft, mij vindt raaskalken. Maar het is wat je gewend bent door een bepaalde 'Je moet altijd in jezelf geloven en denken dat je de beste bent' opvoeding. Ik denk wel dat het voor topsporters belangrijk is om je ergens aan op te trekken. De meeste topsporters zijn dan ook heel gelovig. Ik dank God elke dag voor het feit dat ik profvoetballer ben geworden en niet hard hoef te studeren of in een fabriek hoef te werken.' Bevoorrecht Stekelenburg heeft geen god nodig om dankbaar te zijn voor het bevoorrechte leven dat hij leidt als profvoetballer. 'Je moet wel zorgen dat je normaal blijft doen, maar dat gaat mij prima af. Ik ben toch niet beter dan iemand die aan dat andere tafeltje in het café zit? Ik heb alleen het voorrecht dat ik bij deze mooie club mag voetballen. En daar ben ik heel trots op. Mijn maatjes Johnny (Heitinga) en Raf (Van der Vaart) en ik geven niet om het grote geld. Er zijn jongens die dat wel doen. Ik snap dat niet, ik heb het nu ook goed en ik hoef nooit rood te staan op de bank. Je krijgt goed betaald voor je hobby. Je krijgt een goede boterham en je kan hem zelfs dubbel beleggen. Waarom zou je naar Juventus gaan om je boterham met vier potten jam erop te kunnen smeren? Ik ga ook niet met mijn auto met het raam open en de muziek keihard aan rondrijden, zodat iedereen ziet in wat voor een auto ik rijd. Ik ga ook niet rondbazuinen wat ik AJAX MAGAZINE NOVEMBER 2001 33

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 33