WÈÊÈÊÊÊ Foto: Louis van de Vuurst ze de kans voor bij keeperstrainer Wil Coort, over wie ze laaiend enthousiast zijn. 'Hij is echt "superprima",' waardeert Didulica en Stekelenburg is ervan overtuigd dat hij van Coort zoveel geleerd heeft dat hij het mede aan hem te danken heeft dat Ajax hem vorig seizoen een tweejarig contract met een optie voor nog eens twee jaar heeft aangeboden. Op fysieke, technische en tactische vaardigheden wordt dus veel getraind. Maar het is voor een keeper heel belangrijk ook mentaal sterk te zijn. Bovendien is het fenomeen 'tweede keeper zijn' en daar goed mee omgaan ook een kunst. Beide spelers lijken geduldig en wachten zonder afgunst jegens elkaar rustig hun kans af. Door recente negatieve ervaringen hebben ze in de praktijk geleerd om met die rol om te gaan. Didulica werd aan het begin van het seizoen uitgeleend aan GBA, zodat hij niet in zijn ontwikkeling stil zou staan. Tot verbazing van Ajax en hemzelf belandde hij ook daar op de bank. 'Alleen de trainer van GBA had wat anders in gedachten. Toen speelde ik dus wéér niet en dat was mentaal heel zwaar. Ik ben er, al zeg ik het zelf, heel goed mee omgegaan. Ik zou elke avond thuis kunnen gaan zitten huilen, maar dat heb ik niet gedaan. Ik ben alleen maar meer mijn best gaan doen. Ik heb wel wat vrienden gemaakt, maar je bent toch veel alleen. Met Wil Coort, mijn manager en met Bob-jan Hillen heb ik veel gepraat over de situatie waar ik in terechtgekomen was. Ze zeiden dat ik geduld moest hebben en goed moest blijven trainen. Dat deed ik en prompt na de eerste wedstrijd die ik gespeeld had, wilden ze me eerste keeper maken. Maar toen ging Bogdan naar Boekarest en ben ik terug naar Amsterdam gegaan. Ik kan je vertellen: als het de Belgen niet lukt om me mentaal te breken, dan zal niemand het ooit lukken.' Ook Stekelenburg heeft het afgelopen jaar geleerd zich niet te snel te laten kisten. De jonge Ajacied ging als eerste doelman mee naar het WK voor spelers tot 19 jaar in Argentinië. Maar een ongelukkige actie in de eerste wedstrijd kostte hem zijn basisplaats. Stekelenburg: 'Iedereen maakt weieens een fout. Maar als je keeper bent, is het meteen een doelpunt tegen. Ik speelde die wedstrijd gewoon goed, op die ene bal na. En daar ben ik op afgerekend, wat ik zwak vind. Ik had niet verwacht van Van Gaal en de zijnen dat je op een fout wordt afgerekend. Ik neem aan dat als Van der Sar één fout maakt, hij niet de volgende wedstrijd op de bank zit. Bij Ajax AJAX MAT.A7INF NOVFMRFR 5 001 31

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 31