Foto's: Louis van de Vuurst Ik heb toen twee weken heel goed getraind.' Stekelenburg vindt het jammer dat hem na die twee weken, waarin hij zijn stinkende best heeft gedaan, niet nog een keer persoonlijk is medegedeeld hoe de kaarten verdeeld waren, maar vindt de keuze voor Didulica als tweede man wel logisch. 'Op een gegeven moment ben ik op Jan Olde Riekerink afgestapt. Hij wist ook niet precies wat de bedoeling was, maar zei dat ik bij hem mee moest trainen. Jan Olde Riekerink is naar keeperstrainer Wil Coort gegaan en met hem heb ik de volgende dag AJAX MAGAZINE NOVEMBER 2001 gesproken. Het was even een teleurstelling, maar ik heb natuurlijk helemaal geen ervaring als er iets met Grim gebeurt. Co Adriaanse zei in het eerdere gesprek ook al dat als Fred geblesseerd zou raken, ik voor de leeuwen gegooid zou worden, iets waar ik nog niet aan toe ben. Ik moet eerst een jaartje wat wedstrijden in het tweede spelen. Daar heeft hij natuurlijk wel gelijk in.' Co Adriaanse koos aan het begin van het seizoen om verschillende redenen voor Fred Grim en niet Lobont in de goal. Daar zijn de twee heren het over eens. Alleen het argument dat Lobont niet goed genoeg Nederlands zou spreken vindt Didulica overbodig. 'Chivu, Pasanen en Bergdolmo zijn ook buitenlanders. Dit jaar heb je daar ook nog Maxwell en Trabelsi bij. Bogdan kan trouwens best in het Nederlands coachen: "in je rug" en "links, rechts, los". Het is dus geen argument om hem niet op te stellen. Fred staat op dit moment als een beest te keepen. He's a machine en dat is een reden op zich om hem op te stellen.' AAeevoetballen Veel respect hebben ze voor Grim, en Lobont vinden ze ook geweldig. Over elkaar kunnen ze nog weinig kwijt, want veel hebben ze elkaar niet zien spelen. 'Maar wat ik gezien heb, is goed,' zegt Stekelenburg over Didulica. 'Ik vind hem in één-tegen-één-situaties misschien wel de beste van ons allemaal. Daar kan ik heel veel van leren. Maar aan Joey zie je dat hij

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 27