De mann achter Grim Wegens zijn goede prestaties staat Fred Grim dit jaar wederom als eerste doelman onder de lat. Na het vertrek van international Bogdan Lobont naar Dinamo Boekarest werd de vacature achter Grim even opgevuld door de talentvolle Maarten Stekelenburg, totdat Joey Didulica terugkwam van Ajax' satellietclub GBA. Beide keepers gaan geduldig om met hun rol als tweede doelman. Een luxeprobleem noemt Joey Didulica, Ajustraliër met Kroatische roots, het feit dat Ajax 'gped in de keepers zit' en Maarten Stekenlenburg heeft zich verbaasd over de ophef. 'De media schrijven dat Ajax een keepersprobleem heeft, maar het is juist fantastisch geregeld. Ze hebben Grim, Lobont, Didulica, Van den Ban, Verbist en door Saar van Bueren mij! Zes keepers voor twee elftallen en dan ook nog drie zusterclubs. Je zou kunnen denken dat je weinig kans maakt om te spelen met zoveel keepers. Maar je kan gewoon niet maar drie doelmannen hebben voor twee elftallen. Dan kan er nooit een geblesseerd raken. Helemaal niet met de nieuwe regeling nu dat het tweede op zaterdag speelt.' Het geschuif aan het begin van het I seizoen heeft bij beide keepers even voor wat onrust gezorgd, maar zo langzamerhand is duidelijk hoe de rollen verdeeld zijn. 'Voor zover ik weet ben ik de tweede doelman,' zegt Didulica zelfverzekerd. 'Ik hoef de strijd niet aan te gaan met Maarten. Ik maak deel uit van de A-selectie en daar geniet ik van.' Stekelenburg werd op het moment dat Lobont verhuurd werd, overgeheveld naar 'De media schrijven dat Ajax een keepers probleem heeft, maar het is juist fantastisch geregeld' het eerste aangezien Didulica nog bij GBA zat. Co Adriaanse nodigde hem uit voor een gesprek. Stekelenburg: 'Hij heeft mij verteld dat ik op dat moment tweede keeper was. Als Joey weer terug zou komen, dan zou hij dat in principe zijn, tenzij ik zou laten laat zien dat ik beter ben. AJAX MAGAZINE NOVEMBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 26