wmêmm»Pii êMüüünni uitslagen weten. Het viel de laatste jaren niet mee om de resultaten van Ajax te moeten vernemen. Mijn god, dacht ik dan bij mezelf, wat hebben ze nu weer gedaan? Hoe is het mogelijk dat ze enkele jaren achter elkaar niet verder zijn gekomen dan de vijfde, zesde plek? Toch dienen de Ajax- fans zich te realiseren dat PSV en Feyenoord ook niet stil zitten. Dat zijn goede ploegen, dus gemakkelijk is het niet om zomaar weer even kampioen te worden. Ik zal Ajax echter altijd met interesse blijven volgen.' Nederlands elftal 'Wat ik niet kan bevatten is dat Nederland niet naar het WK gaat. Sorry hoor. Nee, denk niet meteen dat ik dat als Belg juist wel leuk vind!' Geërgerd: 'Nederland heeft op het EK echt schitterend gespeeld en het niet gered door die penalty's. Maar voor mij was Nederland het beste team. Door vreselijk domme voorvallen hebben ze de finale tegen Frankrijk niet gehaald. En juist tegen Frankrijk, een ploeg die Nederland wel ligt, zouden ze hebben gewonnen. Nederland behoort tot de beste vier ploegen in de wereld, zeker op het technische vlak. Maar ja, alleen de doelpunten tellen! Zo is het nu eenmaal in de sport, want je wordt op prestaties afgerekend. 'Met België gaat het goed als je de resultaten in ogenschouw neemt. Toch vind ik de nationale ploeg tamelijk beperkt wat betreft de technische mogelijkheden. Als je op alle elf posities in het elftal punten zou geven aan België en Nederland, zou Nederland vijf keer zo goed geëvalueerd worden.' Ik neem aan dat in uw evaluatie alleen het technische vlak wordt gewogen, want mentaal gezien mankeert er hij Nederland toch het één en ander aan. Zie de wedstrijd van dit jaar tegen Ierland, zie de wedstrijd tegen Italië tijdens Euro 2000. 'Nederland had in die wedstrijd heel veel pech en Italië vreselijk veel geluk. Het was honderd procent pech aan één kant en honderd procent geluk aan de andere kant.' Opeens fel: 'In een biljartwedstrijd maak ik zoiets ook weieens mee, dan lukt helemaal niets en krijgt de tegenstanders alle ballen mee. En intussen zit ik op die stoel en weet: deze wedstrijd mag ik kennelijk niet winnen. Zo is het Nederland precies vergaan tegen Italië. Dat noemen ze de wet van Murphy, hè. En tegen Ierland had Nederland na vijftien minuten gewoon op 0-2 moeten staan. Zo simpel is het toch?' Bondscoach Raymond Ceulemans Als Ceulemans druk gebarend over voetbal spreekt, vertoont hij een zekere gelijkenis met de Belgische bondscoach Robert Waseige, vader van alle Belgen. Ceulemans: 'Ik heb geen diploma's en geen ervaring als coach, maar als het gaat om de E@y88SI6w5S^BSP5S3K,,,,|ri»»»sef9l AJAX MAGAZINE NOVEMBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 161