'Ik verwijderde me steeds meer van het voetbal' In de Ajax-jeugd behoorde Bert de Meijer (34) vanaf zijn tiende steevast tot de uitblinkers. Maar over een carrière als profvoetballer dacht de Amsterdammer niet na. Hij miste de gedrevenheid van generatiegenoten als Aron Winter en Rob Witschge. Toch maakte hij in 1984 als zeventienjarige al zijn debuut in Ajax 1. 'Daarna is het eigenlijk alleen maar bergafwaarts gegaan.' Carrièreplanning was Bert de Meijer ^vreemd. 'Ik had niet het besef dat ik als ik jjgoed mijn best zou doen, ik daar later de vruchten van zdfc plukken. Het ontbrak me aan gedrevenheid. Het kostte me geen moeite om in de hoogste teams te spelen. Er was nooit de angst dat ik weggestuurd zou worden. Ik speelde eerst linksbuiten, later als linkshalf. Mijn pass was uitstekend, ik kon iemand gemakkelijk uitspelen. Elke bal die ik kreeg, gaf ik een goed vervolg. Veel spelers passren was niet mijn stijl; ik gaf liever een afgemeten voorzet. 'Voetballen was het enige wat ik deed. Als ik terugkwam van de training, ging ik verder op straat voetballen. De mavo deed ik er als het ware bij. Mijn ouders zeiden wel dat ik ook een opleiding moest hebben, maar tegelijkertijd stimuleerden ze me ook om bij Ajax te slagen. Ze lieten me vrij in mijn keuze.' De Meijer maakte deel uit van de lichting Aron Winter, Erik Regtop, Rob Witschge, Rob Rijnink. Typerend voor zijn grote talent was dat hij als eerste van deze lichting doorstroomde richting eerste elftal. De Meijer: 'In 1983, mijn eerste seizoen als A-junior, speelde ik een aantal goede wedstrijden. Ik was puur linksbenig, en daar waren er niet veel van bij Ajax.' Het debuut van De Meijer kwam onverwacht. Hij had nog nooit met het eerste meegetraind toen Aad de Mos hem meedeelde dat hij tegen Haarlem reserve zou zitten. Het duel viel in een moeilijke periode van Ajax. Achtereenvolgens was bij Feyenoord verloren en bij PEC Zwolle EENPAqSVUEqEN door Marcelle van Hoof gelijkgespeeld. En in de daaropvolgende thuiswedstrijd, op 18 maart 1984 tegen Haarlem, speelden de roodbroeken Ajax helemaal weg: 0-3. Twintig minuten voor tijd viel De Meijer in voor Felix Gasselich. De Meijer: 'Ik zat voor de eerste keer reserve en dacht dat het alleen maar de bedoeling was dat ik zou leren, kon wennen aan hoe het er bij het eerste aan toegaat. Totdat De Mos tegen me zei dat ik moest gaan warmlopen. Het was eigenlijk geen wedstrijd om als zeventienjarige in te debuteren. Het liep voor geen meter bij LT "ik* T Twee eendagsvliegen verenigd bij een cornervlag in de Meer: Edwin Bakker (links) en Bert de Meijer. 148 AJAX MAGAZINE NOVEMBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 148