Otto voelt zich thuis bij Haarlem. De deur van zijn kantoortje, waar ternauwernood zijn bureau en dat van Rob Witschge in passen, staat altijd open. Het ligt pal naast de kleedkamer en iedereen mag er binnenkomen. Alle jongens die na de training naar huis gaan, groeten de trainers voor zij het pand verlaten. Dat is tekenend voor de sfeer. Op de training is het Ajax-systeem goed herkenbaar. Rondootjes, kopspelletjes en veel praten. De jongens hebben duidelijk lol in hun werk. Er is er niet een die als een speer de kleedkamer opzoekt zodra de training is afgelopen. Witschge praat met een groepje na over de wedstrijd van de vorige dag, Otto informeert bij de geblesseerden hoe het ervoor staat en andere jongens gaan afwerken op doel. Niemand heeft haast om weg te gaan. Een half uur na afloop moet de trainer vragen Foto: Louis van de Vuurst Op de training is het Ajax- systeem goed herkenbaar. De jongens hebben duidelijk lol in hun werk of de laatste alsjeblieft ook wil gaan douchen want hij verlaat nu eenmaal als laatste het trainingsveld. Zijn klas wil hij, zoals het een goede meester betaamt, schoon en netjes achterlaten. In zijn kantoor wacht de koffie. Na de training wordt, net als aan het begin van de werkdag, koffie gedronken met ome Dirk, die altijd bij club rondloopt. Vaak zitten daar ook materiaalman Wim en de voorzitter bij. Ideale leerschool Het 'Ajax-gehalte' bij Haarlem is hoog. Er werden zeven nieuwe spelers gehaald die op één na allemaal uit de jeugdopleiding van Ajax komen. In het kader van de samenwerking werden drie jongens gedetacheerd bij Haarlem: Serginho Greene, die vorig seizoen in de Al en het tweede van Ajax speelde, Didi Longuet, eveneens van Ajax 2, en Darl Douglas, die al een jaar uitgeleend was aan het Roosendaalse RBC. Otto: 'In overleg met Leo Beenhakker zijn we gaan kijken welke namen er over waren bij Ajax en op welke plekken wij jongens nodig hadden. De spelers die we aangeboden kregen, kende ik allemaal al en wilde ik graag hebben. Het is gelukkig gelukt.' Alpha Turay, die van Excelsior kwam, kent Otto nog uit de jeugdopleiding van Ajax, net als Sijmen Tol (Volendam) en Erik Piket (Groningen). Marnix van der Gun is ook een nieuw gezicht bij Haarlem. Met hem werkte Otto eerder bij ADO Den Haag. Twee Ajax-gezichten gingen al eerder naar de HFC. Het contract van Mare Stuut liep vorig jaar af bij Ajax. Hij heeft inmiddels een contract bij Haarlem. Doelman Serge van den Ban is de vierde gedetacheerde bij de club. Vorig seizoen heeft hij zelf gevraagd of hij de overstap Heini Otto: 'Haarlem is een ideale leerschool.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 99