Ajax en Haarlem, GGM ITIOOi 96 HFC HAARLEM Ajax heeft sinds 1 juli van dit jaar een samenwerkingsverband met Haarlem. Voor jongens die te goed zijn voor het tweede van Ajax, maar nog niet klaar zijn voor het eerste, is Haarlem de ideale leerschool. Inmiddels zijn vier spelers van Ajax gedetacheerd bij de club uit de eerste divisie: Darl Douglas, Didi Longuet, Serginho Greene en keeper Serge van den Ban. i door Simone Tacx AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001 Voor Ajax is de samenwerking met Haarlem ideaal. De clubs kennen elkaar goed en liggen in eikaars regio. Haarlem is een club met naam, ook al draaide de verening de laatste jaren mee in de onderste regionen van de eerste divisie. Haarlem is een familieclub. Het stadion ligt aan de Sportweg in Haarlem-Noord. Het is klein en erg gezellig. Op de tribunes kunnen bijna 3500 mensen, van wie 2250 op de Kick Smit-tribune, vernoemd naar een van de beroemdste spelers in de geschiedenis van de club. Aan de linkerkant van het stadion liggen de trainingsvelden, waaronder ook een kunstgrasveld, zodat er altijd getraind kan worden. In en rond het stadion hangt de geur van gras en schone was. Op maandag draaien de wasmachines op volle toeren om de tenues die de dag ervoor besmeurd zijn geraakt, weer kraakhelder te krijgen. 'Allemaal vrijwilligerswerk,' zegt Haarlem voorzitter Aad Goedhart. 'Zonder vrijwilligers zou deze club echt niet kunnen draaien.' Goedhart kan zijn geluk nog steeds niet op nu zijn duppie een samenwerkingsverband heeft met het grote en veel rijkere Ajax. Al zes jaar was Haarlem op zoek naar een partner. Een mondelinge overeenkomst met AZ, jaren geleden gesloten, bloedde dood en een flirt met Vitesse liep stuk op de afstand. En eigenlijk wilde de club ook alleen maar heel erg graag met Ajax samenwerken. Goedhart sprong dan ook een gat in de lucht toen technisch directeur Leo Beenhakker van Ajax vorig jaar oktober contact met hem opnam over een eventuele samenwerking. 'Ik ben naar de Arena gereden en binnen een paar uur was het rond.' De grijns wilde maar niet van zijn gezicht verdwijnen toen hij in sneltreinvaart terug naar Haarlem reed om het persbericht voor te lezen aan de spelers op het trainingsveld en aan de mensen bij de club voordat het bericht op teletekst zou staan.

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 96