'Ik denk dat Feyenoord nog steeds een voorsprong op ons heeft' co 'De kick van het trainer zijn is dat je tegen een speler kunt zeggen: jij bent er klaar voor, ga weg bij mij!' gekregen van Jong Ajax-trainer Jan Olde Riekerink. 'Doelstelling nummer één blijft jongens door laten stromen. Dat doet niets af aan tweede, eerste of zesde worden. Kampioen worden is leuk voor mij, goed voor die jongens en goed voor de uitstraling van Ajax.' Vorig seizoen eindigden Blind en zijn mannen op de tweede plaatst met 59 punten uit 26 westrijden. Feyenoord haalde twee punten meer. Of de Rotterdammers dit jaar wel te passeren zijn op de ranglijst, is in het geheel nog niet in te schatten. 'Ik denk dat Feyenoord nog steeds een voorsprong op ons heeft. Ook dit jaar is het titelkandidaat nummer één. Ik heb Feyenoord dit seizoen al op een toernooi gezien en dat zag er goed uit.' Behalve het feit dat de selectie van Blind nog erg jong is, zijn er ook andere oorzaken waardoor Feyenoord wellicht weer de kans krijgt om opnieuw kampioen te worden bij de landelijke A-junioren. Het tweede elftal, nu Jong Ajax genaamd, speelt deze competitie de meeste wedstrijden niet meer op de maandagavond maar op zaterdag. Van de twintig competitiewedstrijden zijn dat er vijftien. De Al speelt sinds jaar en dag op zaterdag. Blind verwacht dat het spelen van de wedstrijden met de sterkste bezetting niet altijd even gemakkelijk zal zijn. 'We gaan bijna tegelijkertijd spelen op zaterdag. Dat houdt in dat op het moment dat het tweede niet honderd procent bezet is, aan de andere kant doorgeschoven moet worden vanuit de Al. Maar dat soort problemen hebben andere BVO's die ook op zaterdag spelen ook. In die zin is het heel moeilijk in te schatten waar we staan ten aanzien van andere clubs. Ik weet nog niet of andere BVO's die wel op maandag k tl 4 blijven spelen op zaterdag jongens in de Al laten spelen en op maandag met het tweede of dat die clubs jongens overhevelen naar het tweede en daar dan ook laten. Dat is allesbepalend voor het niveau waartegen wij komen te spelen. Mijn eigen niveau kan ik wel inschatten maar ik weet niet hoe andere BVO's inspringen op deze nieuwe regeling.' Onderbezetting Wat dit seizoen niet meer kan en in voorgaande jaren wel gebeurde, is dat jongens van de Al meedoen met het tweede elftal. Zo speelde bijvoorbeeld Johnny Heitinga vorig seizoen bijna een dubbele competitie. Nu de ploegen tegelijkertijd gaan spelen, is dat niet meer mogelijk. En dat vindt Blind jammer. 'Ik denk dat het de beste weg is om geleidelijk in ontwikkeling te zijn. Een keer wissel zitten bij het tweede, een keer meedoen, een keer invallen en nog een paar keer meedoen en vervolgens, zoals dat met Heitinga is gegaan, min of meer een vaste kracht worden. Met de indeling van de competities zoals die dit seizoen is, denk ik dat je sneller geneigd bent om jongens door te schuiven, ook als ze er misschien nog niet aan toe zijn. Dat komt dan door personele onderbezetting en dat is geen goed teken. De kick van trainer zijn is dat je kunt zeggen: "Jij bent er klaar voor. Ga weg bij mij! Ik wil je niet meer zien. Jij gaat een trapje hoger." Als ik klaar met ze ben roep ik: "Weg!" Het probleem zit hem erin als jongens er niet klaar voor zijn. En als ik dan zeg dat ik dertien eerstejaars heb, geeft dit aan dat het een moeilijke kwestie gaat worden. Ik ga nog een jaar trainen en we zien wel wat er aan het eind van het seizoen is gebeurd.' 86 AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 86