wacht zware klus met de jongste A1 in de geschiedenis Danny Blind De A1 heeft opnieuw een metamorfose ondergaan. Een gedeelte van de vorige selectie is doorgestroomd naar Jong Ajax of is vertrokken bij de club. Dat betekent dus heel veel nieuwe gezichten dit seizoen. Vergeleken met vorig seizoen is de selectie van trainer Dlnny Blind vooral ook heel jong. Van de jongens die hij in zijn groep heeft zijn dertien spelers pas eerstejaars A- jutiior, iets wat nog nooit is voorgekomen bij Ajax. Blind: 'Het heeft er alles mee te maken dat twee jaar geleden jongens die nu de Al hadden moeten vormen, zijn vertrokken omdat zij kwalitatief niet aan de norm voldeden. De moeilijkheid was echter om nieuwe jongens te krijgen van die leeftijd. Spelers van vijftien en zestien jaar vallen nauwelijks nog te scouten want door Simone Tacx foto's Louis van de Vuurst alles is al afgeroomd door andere BVO's. Dat hield in dat er een gat was van een jaar. Dat is inmiddels wel opgevuld doordat we jongens van de BI rechtstreeks naar de Al overgeheveld hebben. Normaliter gebeurde dat alleen bij de echte talenten. Dit zijn natuurlijk ook getalenteerde jongens, maar het merendeel van de spelers zal moeten aantonen of zij dit niveau al aankunnen.' Zo stonden aan het begin van vorig seizoen Etienne Esajas, Jerold Promes, Daniel de Ridder, Sergio Hellings en Nigel de Jong nog op de lijst van de BI. Verdediger Hellings, die sinds 1993 bij Ajax speelt, tekende wel eind maart al een contract voor twee jaar met een optie op nog eens drie jaar. Verdediger De Jong, ook een verdediger en sinds 1993 bij de club, kreeg in juli van dit jaar een driejarig contract. Uit de selectie van de A2 zijn overgekomen aanvaller Feliciano Ansoe, middenvelder Gary Spier, verdediger Dirk Jan in den Eng en keeper Robert Zwinkels. Ook John Quansah zit nu vast bij de het hoogste juniorenelftal. Door het grote aantal nieuwelingen zijn slechts nog enkele bekende namen bij de Al terug te vinden: doelman Bram Verbist, Jussi Kujala en Michael Krohn-Dehli. Zij zijn tweedejaars A-junioren. Voor Wesley Sneijder en Nando Rafaël is het ook het tweede jaar bij Al, maar gezien hun leeftijd zijn zij eigenlijk nog eerstejaars. Doorstroming Blind heeft ondanks de jonge ploeg die hij heeft, zijn trainings wij ze ten opzichte van vorig jaar niet aangepast. Weer vol passie en enthousiasme legt hij zijn jongens uit wat hij van ze verwacht. Bij het afwerken op doel vloekt hij soms, maar deelt hij ook vaak een compliment uit aan een speler die het mooi AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 84