Johnny Heitinga heeft inmiddels zijn debuut gemaakt voor Ajax 1. In de bekerwedstrijd tegen Volendam was de 17-jarige speler aanvoerder van Jong Ajax en benutte hij een penalty. Kooistra met een droge knal. Lang bleef de voorsprong niet op het bord, want direct vanaf de aftrap baande Huizen zich een weg naar Lobont. Met een snoeiharde kopbal bracht Frank Aboikoni zijn ploeg een minuut later weer langszij. Na een half uur kreeg Ajax een tegenslag te verwerken toen Kwame Quansah, net hersteld van een blessure, opnieuw een kwetsuur opliep. Hij keerde niet terug binnen de lijnen en werd vervangen door Brutil Hosé. Drie minuten voor rust kwam de formatie van Olde Riekerink op voorsprong. Opnieuw was Richard Knopper de doelpuntenmaker, 2-1. In de tweede helft bleven de beste kansen voor Ajax, maar duurde het tot zeven minuten voor tijd voordat een van de mogelijkheden verzilverd werd. Brutil Hosé schoot een voorzet van Van der Gun goed binnen. Drie minuten later schudde de Hagenaar, die tot de tachtigste minuut een weinig gelukkige wedstrijd speelde, met een fraaie slalom alle verdedigers en doelman Kooistra van zich af en schoot hij de bal over de doellijn. In de laatste minuut drukte Hosé Ajax' vijfde over de lijn, waardoor er met 5-1 werd gewonnen. Blessures Met een waslijst aan blessures moest Ajax in Heemskerk aantreden tegen ADO '20 voor het tweede Amstel-Cupduel. Het al langer geblesseerde tweetal Kiran Bechan (door de Heemskerker jeugd veelvuldig voor Mido aangezien) en José Valencia, had gezelschap gekregen van Kwame Quansah (opnieuw aan de knie geblesseerd), Chris Kanu (enkel) en Gabriel Mofokeng. Tegenover die blessures stond het meespelen van de rappe vleugelspitsen Pius Ikedia en Wamberto. Vooral de Braziliaan was op dreef. Met een score van drie assists zette hij bijna in zijn eentje de Heemskerker defensie opzij. Pienaar, Knopper en Seedorf maakten dankbaar gebruik van de perfect afgemeten voorzetten. Daardoor verscheen een 1-3 overwinning voor Ajax op het scorebord. Nog één tegenstander restte in de poule en dat was op papier ook de zwaarste, Volendam. Jammer voor Ruud Kras, oud speler van Volendam, was dat hij de wedstrijd door een blessure vanaf de tribune moest bekijken door een blessure. Ook zonder de routiniers is Jong Ajax een goed team. Tegen Volendam kwamen uit de A-selectie alleen Ikedia en Heitinga binnen de lijnen, en ook deze zeer jonge formatie van Jan Olde Riekerink won. Zelfs kregen drie A-junioren speelminuten: Sneijder, De Jong en Rafael. Binnen een half uur stond Ajax op een mooie 0-2 voorsprong. Dat er niet was tegen gescoord, had behalve met de falende afwerking van Volendam ook te maken met de excellerende doelman Maarten Stekelenburg. Hij redde zowel aan het begin als aan het einde van de wedstrijd meerdere keren fantastisch. Net na rust kreeg Ajax de aansluitingstreffer om de oren en beleefde de jonge formatie spannende momenten. Maar na dik een uur spelen schoot aanvoerder Heitinga middels een strafschop de marge weer naar twee, 1-3. Toch raakte Volendam niet ontmoedigd en na de 2-3 dertien minuten voor tijd, sloeg de vlam in de pan. Kansen kwamen over en weer, maar scoren deed geen van beide partijen meer. Toch blikt Olde Riekerink niet onverdeeld positief terug op de poulewedstrijden. 'We hebben in deze drie wedstrijden nog niet goed gespeeld. Daarnaast brachten Huizen en ADO '20 meer dan ik verwachtte. Ik had veel eerste-elftalspelers, waardoor veel spelers van Jong Ajax op andere posities moesten staan. Maar het spelniveau was ook niet slecht.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 82