Anthony Obodai, tweedejaars Jong Ajax, in actie in de spannende bekerwedstrijd tegen Volendam. Steven Pienaar kijkt toe. tweede elftal haalt, bijvoorbeeld Ikedia, Yakubu en Cruz. En dan is er een derde groep, waarvan wij denken dat ze via een andere competitie het eerste kunnen halen. Ik vind dat Haarlem in een goede competitie speelt. Het is ook goed dat de jongens in een andere situatie terechtkomen. Bij Ajax wordt alles voor ze gedaan. Bij Haarlem wordt eigen initiatief verlangd. Het kan mentaal gezien heel goed zijn voor die jongens dat niet alles vanzelfsprekend is.' Dat Jong Ajax in de voorbereiding Haarlem tijdens een toernooi met 6-2 versloeg, doet volgens de enthousiaste trainer geen afbreuk aan de filosofie. 'Het blijft een feit dat Haarlem in een betere competitie speelt dan wij. Maar ook mag je het niveau van Jong Ajax niet onderschatten. De drie keer dat we tegen eerste-divisieteams hebben gespeeld, Helmond Sport, Haarlem en Volendam, hebben we niet verloren.' En in de eerste knockout-ronde van het Amstel-Cuptoernooi treft Jong Ajax de zusterclub opnieuw. Olde Riekerink zet zo zijn vraagtekens bij de loting. 'Ik vraag me af hoe zo'n loting verloopt als je ziet dat PSV 2 tegen Eindhoven loot en wij tegen Haarlem. Dat vind ik vreemd.' Hoge score De equipe van trainer Jan Olde Riekerink bereikte die eerste knockout-ronde door zich zonder nederlagen door de poulewedstrijden te spelen. Ajax trof in het eerste duel, dat de enige thuiswedstrijd zou zijn, Huizen. De naam Jong Ajax werd in deze bekerouverture geen eer aan gedaan. Met onder anderen André Bergdolmo, Ferdi Vierklau en Richard Knopper in de gelederen steeg de gemiddelde leeftijd behoorlijk. Ook A-selectiespelers Bogdan Lobont, Maxwell, Johnny Heitinga en Cedric van der Gun maakten deel uit van de Ajax-formatie. Na enkele goede kansen voor Ajax en prima keeperswerk van oud-AZ-doelman Werner Kooistra namens Huizen kwam de thuisploeg in de 20ste minuut toch op voorsprong. Richard Knopper passeerde De samenstelling van Jong Ajax verschilt per wedstrijd. Walker zet hier 'de kern' van de beloften neer. Naast hem Steven Pienaar, Anthony Obodai, Stefano Seedorf en Gabriel Mofokeng. het dan niet, dan moeten we ons afvragen of ze er nog wat aan hebben als ze bij Ajax blijven.' Haarlem Al snel nadat de samenwerkings overeenkomst met de HFC beklonken was, kreeg het eerste van Haarlem de kwalificatie 'Ajax anderhalf opgeprikt, als bevindt dat team zich tussen Ajax 1 en Ajax 2 in. Olde Riekerink begrijpt dat niet. 'Ik heb het in ieder geval nooit zo gezegd. Je moet het als volgt zien. We hebben een samenwerkingsverband en geen concurrentiepositie. Je hebt een categorie spelers die vanuit de jeugd in één keer doorstromen naar de A-selectie, zoals bijvoorbeeld Van der Vaart en Heitinga. Dan komt er een groep die het via het AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 81