concdp't Dat Jong Ajax op het Maritiem-toernooi met 6-2 van Haarlem won, doet volgens Jan Olde Riekerink geen afbreuk aan de filosofie dat een aantal spelers zich beter ontwikkelt bij de zusterclub. Brutil Hosé wilde desondanks de overstap niet maken. het eerste altijd op zondag. Dan is het logischer dat Jong Ajax ook op zaterdag speelt.' Helaas is de eerste de beste wedstrijd van het nieuwe seizoen in de evenzo nieuwe competitie-opzet verschoven naar de vrijdag. 'Wij willen in principe onze medewerking geven door op zaterdag spelen, maar zoals op 8 september was het logistiek gezien niet haalbaar. De Al speelde om half drie en het eerste 's avonds uit in Enschede. Omdat we toch aan het weekeinde vast willen houden, kozen we voor de vrijdagavond als uitwijkdatum. Het voordeel van op zaterdag spelen is hopelijk de ambiance waarin wordt gespeeld. Zaterdagmiddag is prime time met meer aandacht van de media en meer publiek dan op maandagavond. En er wordt vanuit de jeugd gedacht. Daar speelde iedereen in het weekeinde.' De gloednieuwe competitie-opzet is door de KNVB bedacht. Komend seizoen is een pi/of-jaar. Olde Riekerink: 'Zes ploegen blijven op de maandagavond spelen, zes ploegen zijn naar de zaterdagmiddag gegaan. Ik verwacht dat dit eerste jaar chaotisch zal zijn. Logisch, want er zijn maar weinig revoluties die zonder oorlog gepaard gingen. Maar ik denk dat zo'n competitie goed is voor de Nederlandse talenten. En wat goed is voor het Jan Olde Riekerink: 'Het hoofddoel van Jong Ajax is nog steeds te zorgen voor de doorstroming van de jeugd naar het eerste elftal.' Nederlandse voetbal, is goed voor Ajax.' Een van de eisen in de beloftencompetitie is dat de teams alleen spelers onder de 23 jaar opstellen. Dit jaar mogen drie dispensatiespelers worden gebruikt, volgend seizoen wordt dat aantal afgebouwd naar twee en het jaar erop mag de club nog slechts één oudere speler inzetten. 'Bij Ajax zal door de nieuwe opzet niet veel veranderen. Hier ben je op je 23ste al geen jong talent meer. Veel spelers van het eerste team zijn nog geen 23 jaar. Zij mogen dus sowieso worden ingezet in Jong Ajax.' Vorig seizoen was het zo dat de bankzitters van het weekeinde maandagavond met het tweede speelden. Die constructie kan nu dus niet meer, wat het misschien moeilijk maakt voor een selectie, die uit tien spelers bestaat. 'Het zal in de praktijk zo zijn dat meer jongens van de Al mee zullen spelen. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001 77

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 77