Celtic FC - Ajax 0-1 3de voorronde Champions League - woensdag 22 augustus 2001 - Celtic Park, Glasgow - 61.000 7888 Celtic FC: Douglas; Boyd, Mjallby, Valgaeren, Agathe; Lennon, Lambert, Guppy, McNamara (72. Moravcik); Larsson, Uitslagen Celtic FC (Sch)* - Ajax (Ned) 0-1 (3-1) Borussia Dortmund (Dui)* - Shakhtar Donetsk (Oek) 3-1 (2-0) FC Tirol (Oos) - Lokomotiv Moskou (Rus)* 0-1 (1-3) Levski Sofia (Bul) - Galatasaray (Tur)* 1-1 (1-2) Bayer Leverkusen (Dui)* - Rode Ster (Joe) 3-0 (0-0) Barcelona (Spa)* - Wisla Kraków (Pol) 1-0(4-3) Anderlecht (Bel)* - Halmstads BK (Zwe) 1-1 (3-2) Grasshoppers (Zwi) - FC Porto (Por)* 2-3 (2-2) Fenerbah^e (Tur)* - Glasgow Rangers (Sch) 2-1 (0-0) Rosenborg BK (Noo)* - Inter Bratislava (Slv) 4-0 (3-3) Panathinaikos (Gri)* - Slavia Praag (Tsj) 1-0 (2-1) Lille (Fra)* - Parma (Ita) 0-1 (2-0) Dinamo Kiev (Oek)* - Steaua Boekarest (Roe) 1-1 (4-2) Lazio Roma (Ita)* - FC Kopenhagen (Den) 4-1 (1-2) Liverpool (Eng)* - FC Haka (Fin) 4-1 (5-0) Real Mallorca (Spa)* - Hajduk Split (Kro) 2-0 (0-1) Scheidsrechter: Stefano Braschi (Ita) Gele kaarten: Yakubu, Van der Vaart, Mido (Ajax) Uitslagen Celtic FC (Sch)* Borussia Dortmund (Dui)* - FC Tirol (Oos) Levski Sofia (Bul) Bayer Leverkusen (Dui)* Barcelona (Spa)* Anderlecht (Bel)* Grasshoppers (Zwi) Fenerbah^e (Tur)* Rosenborg BK (Noo)* Panathinaikos (Gri)* Lille (Fra)* Dinamo Kiev (Oek)* Lazio Roma (Ita)* Liverpool (Eng)* Real Mallorca (Spa)* naar hoofdtoernooi; tussen Ajax (Ned) Shakhtar Donetsk (Oek) Lokomotiv Moskou (Rus)* Galatasaray (Tur)* Rode Ster (Joe) Wisla Kraków (Pol) Halmstads BK (Zwe) FC Porto (Por)* Glasgow Rangers (Sch) Inter Bratislava (Slv) Slavia Praag (Tsj) Parma (Ita) Steaua Boekarest (Roe) FC Kopenhagen (Den) FC Haka (Fin) Hajduk Split (Kro) haakjes uitslagen heenwedstrijd 0-1 (3-1) 3-1 (2-0) 0-1 (1-3) 1-1 (1-2) 3-0 (0-0) 1-0(4-3) 1-1 (3-2) 2-3 (2-2) 2-1 (0-0) 4-0 (3-3) 1-0 (2-1) 0-1 (2-0) 1-1 (4-2) 4-1 (1-2) 4-1 (5-0) 2-0 (0-1) Bijzonderheden: Na de 3-1 nederlaag in de Arena tegen Celtic en een teleurstellend optreden tegen Roda in de competitie, toont de jonge en gehavende selectie van Co Adriaanse aan wel degelijk over kwaliteit, branie en lef te beschikken. De lijst van geblesseerden is inmiddels op tien komen te staan door het wegvallen van Cedric van der Gun, die een dag voor de wedstrijd de mediale band van zijn knie verrekt heeft. Mido heeft last van de griep, maar zit wel op de bank. Ajax speelt tegen de Schotten met de 'Berlijnse muur' van vijf verdedigers. Chivu staat 'vrij' achter de mandekkers Bergdolmo en de aan het eind van vorig seizoen afgeschreven, maar nu zeer sterk spelende Vierklau. De backs Trabelsi en Maxwell kunnen bij balbezit regelmatig gevaarlijk opkomen. Het middenveld wordt bezet door een fanatieke Van der Vaart en Yakubu. Opvallend is de positie van Wamberto, die als 'nummer 10' achter de spitsen Machlas en Arveladze staat. Het blijkt een vondst van Adriaanse, de Braziliaan verrast met frivole acties en scoort het enige doelpunt van de wedstrijd. Ajax vecht tot aan het laatste fluitsignaal voor een grotere marge. Het lukt echter ook invallers Mido, Zlatan en Knopper niet om de' score op te voeren. Het dichtst bij een treffer komt Ajax vlak voor tijd wanneer Mido op links goed doorkomt. Hij besluit zelf te schieten terwijl Zlatan vrij voor het doel staat. De inzet van de Egyptenaar stuit op goalie Douglas. De 1-0 overwinning is niet genoeg voor een plaats in het lucratieve Champions-Leaguetoernooi, maar de Ajacieden kunnen met opgeheven hoofd het veld van het sfeervolle Celtic Park verlaten. Commentaar: 'We hebben goed gespeeld, daar ben ik blij om. Maar ik ben natuurlijk toch teleurgesteld dat we ons niet geplaatst hebben voor de Champions League. We hebben het niet vanavond verloren, maar in Amsterdam. Zo spelen in een internationale uitwedstrijd, dat moet goed zijn voor het vertrouwen.' (Co Adriaanse) 'Het publiek realiseerde zich dat we in gevaar waren en sleepte ons er met zijn onvermoeibare aanmoedigingen doorheen. Ajax speelde vanavond fantastisch. Maar wij verdienden door te gaan omdat we twee weken geleden in Amsterdam briljant waren en daar wel zes keer hadden kunnen scoren.' (Martin O'Neill) Foto's met de klok mee 1. Opvallend is de positie van Wamberto, die als nummer '10' achter de spitsen Machlas en Arveladze staat. Het blijkt een vondst van Adriaanse, de Braziliaan verrast met frivole acties en scoort het enige doelpunt van de wedstrijd. 2. Vrije man Cristian Chivu geeft Henke Larsson geen ruimte. 3. In de uitwedstrijd tegen Celtic speelt Ajax met vijf verdedigers. Hier Chivu, Vierklau en Trabelsi in actie tegen de Celtic-spelers Mjallby en Larsson. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 66