Ajax - Celtic FC 1 -3 3de voorronde Champions League - woensdag 8 augustus 2001 - Amsterdam Arena - 51.849 Ajax: Trainer: Grim; Trabelsi, Pasanen, Yakubu (74. Van der Meyde), Chivu; Cruz, Van der Vaart; Ikedia (46. Zlatan), Arveladze, Machlas, Mido Uitslagen Ajax (Ned) - Celtic FC (Sch) 1-3 Shakhtar Donetsk (Oek) - Borussia Dortmund (Dui) 0-2 Lokomotiv Moskou (Rus) - FC Tirol (Oos) 3-1 Galatasaray (Tur) - Levski Sofia (Bul) 2-1 Rode Ster (Joe) - Bayer Leverkusen (Dui) 0-0 Wisla Kraków (Pol) - Barcelona (Spa) 3-4 Halmstads BK (Zwe) - Anderlecht (Bel) 2-3 FC Porto (Por) - Grasshoppers (Zwi) 2-2 Glasgow Rangers (Sch) - Fenerbah^e (Tur) 0-0 Inter Bratislava (Slv) - Rosenborg BK (Noo) 3-3 Slavia Praag (Tsj) - Panathinaikos (Gri) 1-2 Parma (Ita) - Lille (Fra) 0-2 Steaua Boekarest (Roe) - Dinamo Kiev (Oek) 2-4 FC Kopenhagen (Den) - Lazio Roma (Ita) 2-1 FC Haka (Fin) - Liverpool (Eng) 0-5 Hajduk Split (Kro) - Real Mallorca (Spa) 1-0 Scheidsrechter: Antonio López Nieto (Spa) Gele kaarten: Van der Vaart (Ajax), Lennon (Celtic FC) Man of the match: Hatem Trabelsi Uitslagen Ajax (Ned) Shakhtar Donetsk (Oek) Lokomotiv Moskou (Rus) Galatasaray (Tur) Rode Ster (Joe) Wisla Kraków (Pol) Halmstads BK (Zwe) FC Porto (Por) Glasgow Rangers (Sch) Inter Bratislava (Slv) Slavia Praag (Tsj) Parma (Ita) Steaua Boekarest (Roe) FC Kopenhagen (Den) FC Haka (Fin) Hajduk Split (Kro) - Celtic FC (Sch) - Borussia Dortmund (Dui) - FC Tirol (Oos) - Levski Sofia (Bul) - Bayer Leverkusen (Dui) - Barcelona (Spa) - Anderlecht (Bel) - Grasshoppers (Zwi) - Fenerbah^e (Tur) - Rosenborg BK (Noo) - Panathinaikos (Gri) - Lille (Fra) - Dinamo Kiev (Oek) - Lazio Roma (Ita) - Liverpool (Eng) - Real Mallorca (Spa) 1-3 0-2 3-1 2-1 0-0 3-4 2-3 2-2 0-0 3-3 1-2 0-2 2-4 2-1 0-5 1-0 Foto's met de klok mee 1. Daniel Cruz ziet Bobby Petta op zich afkomen terwijl Jackie McNamara aangeeft waar hij de bal wil hebben. 2. Hatem Trabelsi, hier geconcentreerd op de bal aan de voeten van Neil Lennon, is een van de drie Ajacieden die tegen Celtic hun officiële debuut maakten. 3. Overmacht op het middenveld: Rafael van der Vaart neemt het op tegen Valgaeren, Boyd, Lennon en Lambert. Bijzonderheden: De thuiswedstrijd tegen Celtic in de derde voorronde van de Champions League is voor Ajax de eerste officiële wedstrijd van het seizoen 2001-2002. De Schotse kampioen, die zich na een 4-3 zege op Manchester United een week eerder ook de officieuze kampioen van Groot-Brittannië mag noemen, heeft er al twee competitiewedstrijden op zitten, die beide gewonnen werden. Voor Celtic komt een drietal bekenden in het veld: de Nederlander Bobby Petta, de Belg Joos Valgaeren (ex-Roda JC) en Henrik Larsson, de oud-Feyenoorder die zich vorig seizoen bij Celtic ontpopte tot topscorer van Europa. Co Adriaanse kiest in de thuiswedstrijd voor een offensieve speelwijze met een aanvalslinie bestaande uit Ikedia, Machlas, Arveladze en Mido. Het middenveld wordt bezet door Cruz en Van der Vaart. Yakubu en Pasanen vormen het centrum van de defensie, op de flanken terzijde gestaan door Chivu en Trabelsi, die net als Mido zijn officiële debuut maakt. Hoewel de eerste doelpoging voor Ajax (Machlas) is, wordt al snel duidelijk dat Ajax een zware avond tegemoet gaat. Larsson en Sutton bezorgen Pasanen en Yakubu handenvol werk. Chivu en Trabelsi zien zich genoodzaakt steeds verder op te schuiven naar het hart van de defensie, waardoor op de vleugels gevaarlijk veel ruimte ontstaat voor het Schotse middenveld. In de zevende minuut moet Ajax de eerste domper incasseren als Sutton de bal vanaf rechts voorbrengt en Petta de door Grim weggestompte bal simpel binnen kan schieten (0-1). Na ruim een kwartier komt Ajax goed weg. Bij de eerste corner van de wedstrijd springt de door Sutton ingekopte bal via de onderkant van de lat het veld weer in. Drie minuten later is het wel raak. Larsson bereikt de op rechts door Chivu noodgedwongen vrijgelaten Agathe, die Grim kansloos laat. Kort voor rust komt Ajax terug als een door Celtic-doelman Douglas gepareerd schot-uit-de-draai van Machlas door Arveladze alsnog verzilverd kan worden. Na rust maakt Zlaten als vervanger van Ikedia zijn officiële debuut. De hoop de gelijkmaker te scoren kan hij tien minuten koesteren, dan trekt Agathe vanaf rechts voor en springt Sutton ver boven Pasanen uit om hard de 1-3 in te koppen. Celtic houdt in het vervolg van de wedstrijd de regie strak in handen. Ook Van der Meyde, een kwartier voor tijd als extra aanvaller ingebracht ten koste van Yakubu, kan daaraan niets veranderen. Commentaar: 'Ajax was te veel onder de indruk. Van de tegenstander en van de ambiance.' (Zlatan) 'Ik had wel verwacht dat we hier een doelpunt zouden maken, maar drie? Dat is ongekend. En we hadden er misschien nog wel twee kunnen maken.' (Martin O'Neill) AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 60