Ajax - Liverpool FC 3-1 Ajax: Lobont; Cruz, Yakubu, Pasanen, Chivu, Galasek, Machlas (67. Maxwell), Van der Vaart; Van der Meyde (77. Wamberto), Zlatan (63. Knopper), Mido (77. Arveladze) Trainer: Co Adriaanse Liverpool FC: Arphexad, Henchoz, Hyypia, Babbel, Fowler, Berger, Hamann (64. McAllister), Litmanen (54. Owen), Barmby (64. Biscan), Diomède (30. Redknapp), Vignal (80. Traore) Trainer: Gérard Houllier Scoreverloop: 34. Machlas 1-0, 38. Fowler 1-1, 54. Machlas 2-1, 85. Arveladze 3-1 Scheidsrechter: Ben Haverkort Man of the match: Nikos Machlas Valencia CF - AC Milan 2-1 Valencia CF: Palop, Pellegrino (80. Jandro), Aurelio, Djukic, Albelda (65. Serban), Angulo, llie (65. Sanchez), Vicente (69. Gonzalez), Marchena (57. De Los Santos), Mista, Bjorklund Trainer: Rafael Benitez AC Milan: Abbiati; Maldini, Shevchenko (72. Aliyu), Gattuso, Inzaghi (77. Moreno), Rui Costa, Kaladze, Donati (60. Costacurta), Contra (65. Helveg), Serginho (46. Brocchi), Coco Trainer: Fatih Terim Scoreverloop: 30. Inzaghi 0-1, 83. De Los Santos 1-1, 90. Gonzalez 2-1 (pen) Scheidsrechter: Mario van der Ende Gele kaart: Gattuso (AC Milan) Man of the match: Gonzalo De Los Santos Eindstand Ajax 2 1 0 1 6 3-2 Valencia CF 2 1 0 1 5 2-2 AC Milan 2 1 0 1 5 2-2 Liverpool FC 2 1 0 1 5 2-3 (winst: 3 pnt, gelijk: 1, verlies: 0, doelpunt: 1) Bijzonderheden: Jari Litmanen bedankt de Ajax-supporters voorafgaand aan de wedstrijd tegen zijn oude club door bloemen in het publiek te gooien. Adriaanse kiest bij balbezit weer voor een 4-2-4 systeem, ditmaal echter met Lobont in het doel en Nikos Machlas in plaats van Arveladze naast Zlatan in de spits. Daniel Cruz bezet de rechtsbackpositie en speelt met overtuiging en flair. Zlatan krijgt applaus van het publiek voor zijn straatvoetbalachtige acties. Ajax oogt frisser en gedurfder dan tegen Milan en het gekozen systeem pakt beter uit nu Mido en Van der Meyde zich verdedigend meer inspannen. Na een fout van Hyypia kan Machlas Ajax' eerste treffer binnentikken. Het tegendoelpunt van Robbie Fowler brengt de Ajacieden niet van hun stuk. Na rust kopt Machlas zijn tweede raak na een prachtige voorzet van Van der Meyde. Even later brengt Adriaanse met Knopper weer een '10' in het veld. Ondanks meer mankracht op het Amsterdamse middenveld krijgt Liverpool dé kans op de gelijkmaker. Bogdan Lobont laat echter zien dat hij zonder veel op het hoogste niveau te spelen nog erg alert is. De nieuwe aankoop Maxwell maakt zijn debuut voor de uitbundige supporters in de Arena. De Braziliaan komt twee keer gevaarlijk op met als gevolg de 3-1 score van Arveladze. Door het unieke scoresysteem dat een punt aan ieder gemaakt doelpunt toekent, weet Ajax het toernooi in eigen huis te winnen. Commentaar: 'Dit is een leuke prijs. Het zijn natuurlijk geen kleine jongens waar je tegen speelt. Dit is ook goed voor de supporters, die trouwens erg enthousiast waren. De sfeer in het stadion was geweldig.' (Co Adriaanse) 'Als speler van Liverpool heb ik verloren, maar als supporter van Ajax heb ik gewonnen.' (Jari Litmanen) 'Zowel Nikos als Zlatan is geen nummer 10, dus als je ze alle twee opstelt, spelen ze dicht bij elkaar. Nikos heeft op de training veel geleerd om mee te verdedigen, om terug te schakelen. Maar ja, hij doet dat nog steeds op z'n Grieks!' (Co Adriaanse) 'Het is heel speciaal om op zo'n toernooi goed te spelen tegen spelers die ik hiervoor alleen van Play Station kende.' (Daniel Cruz) Amsterdam Tournament - zaterdag 28 juli 2001 - Amsterdam Arena - 45.065 Foto's met de klok mee 1Ook op de tweede avond van het Amsterdam Tournament speelde Daniel Cruz met overtuiging en flair. 2. Het was voor Jari Limanen een emotioneel gevoel om tegen zijn 'oude liefde' te spelen. Voorafgaand aan de wedstrijd bedankte de Fin de Ajax-supporters door bloemen in het publiek te gooien. 3. Bogdan Lobont laat tegen Liverpool zien dat hij zonder veel op het hoogste niveau te spelen nog erg alert is. 4. Aanvoerder Galasek toont de gewonnen trofee aan het enthousiaste publiek. Naast hem algemeen directeur Arie Van Eijden en toernooi-organisator Roger Broomhall. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 58