Ajax - AC Milan 0-1 Amsterdam Tournament - donderdag 26 juli 2001 - Amsterdam Arena - 29.785 Ajax: Trainer: AC Milan: Trainer: Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaart: Man of the match: Grim; O'Brien (46. Cruz), Pasanen, Yakubu, Chivu; Galasek, Arveladze, Van der Vaart; Van der Meyde, Zlatan, Mido Co Adriaanse Abbiati; Contra (46. Helveg), Kaladze, Maldini (61. Costacurta), Coco; Gattuso, Donati, Rui Costa (85. Bierhoff), Serginho; Shevchenko (72. Pirlo), Inzaghi (72. Moreno), Fatih Terim 14. Rui Costa 0-1 Erik Braamhaar Contra (AC Milan) Fred Grim Valencia CF - Liverpool FC 0-1 Valencia CF: Trainer: Liverpool FC: Trainer: Scoreverloop: Scheidsrechter: Gele kaarten: Man of the match: Canizares; Torres, Pellegrino, Ayala (76. Bjorklund), Carboni (66. Aurelio); Rufete (46. Gonzalez), Albelda, Marchena, Angulo; Carew (70. Sanchez), Aimar (83. Alejandro Torres) Rafael Benitez Arphexad, Babbel (65. Hamann), Hyypia, Traore, Carragher; Biscan, McAllister (65. Barmby), Murphy (65. Diomède), Riise; Heskey (16. Litmanen), Owen (76. Berger) Gérard Houllier 83. Litmanen 0-1 Jan Wegereef Canizares, Gonzalez (Valencia CF), Owen (Liverpool FC) Jari Litmanen Stand AC Milan Liverpool FC Ajax Valencia CF 1-0 1-0 0-1 0-1 (winst: 3 pnt, gelijk: 1, verlies: 0, doelpunt: 1) Bijzonderheden: De laatste keer dat Ajax en AC Milan elkaar troffen, was op 14 augustus 1996 tijdens de openingswedstrijd van de Amsterdam Arena. Milan, toen ook al met Paolo Maldini en Allessandro Costacurta, won met 3-0. Deze Ajax - AC Milan is voor de Amsterdammers de eerste echte krachtmeting van de voorbereiding op het seizoen 2001-2002. De selectie waar Adriaanse de eerste training mee begon, is inmiddels geslonken. Winter en Witschge hebben vroegtijdig het trainingskamp verlaten. Vierklau, Piqué en Van der Gun haakten geblesseerd af. Tim de Cler brak later zijn kaak. Zijn plek op links wordt tegen Milan overgenomen door Chivu, waardoor Pasanen en Yakubu het centrale duo in de verdediging vormen. John O'Brien krijgt in de eerste helft de voorkeur boven Daniel Cruz. Adriaanse kiest voor een 4-2-4 systeem met Van der Vaart en Galasek als middenvelders. De nieuwe aankopen Mido en Zlatan maken hun debuut in de Arena. De voorhoede bestaat verder uit Arveladze en Van der Meyde, die speelt omdat Ikedia wegens interlandverplichtingen afwezig is. Door een aantal knappe reflexen zorgt Fred Grim ervoor dat slechts Rui Costa tot scoren komt, maar Inzaghi en Shevchenko tonen meerdere malen de kwetsbaarheid van de Ajax-defensie aan. In de tweede helft lijken de Italianen vermoeid en is het krachtsverschil tussen Milan en Ajax minder groot. O'Brien maakt plaats voor Daniel Cruz. De Colombiaan krijgt een ovatie van het publiek wanneer hij niet met zich laat sollen door de Milan- aanvallers en uitverdedigt met een slim hakje. Arveladze krijgt nog de kans om gelijk te maken. Hij verzuimt echter te scoren. Commentaar: 'Ik ben tevreden over Mido. Zlatan leed daarentegen veel balverlies en moet duidelijk nog wennen aan het systeem.' (Co Adriaanse) 'Ik kan in alle opzichten beter dan wat ik vanavond heb laten zien.' (Zlatan) Foto's met de klok mee 1Over het spel van Zlatan was Co Adriaanse nog niet geheel tevreden. De spits moest duidelijk nog aan het Ajax-systeem wennen. 2. Daniel Cruz krijgt een ovatie van het publiek wanneer hij niet met zich laat sollen door Serginho en uitverdedigt met een slim hakje. 3. Het was voor het eerst dat de Egyptenaar Mido zijn kunsten aan het Amsterdamse publiek liet zien. 4. Er was behoorlijk veel publiek aanwezig op de eerste avond van het Amsterdam Tournament. Ook jonge 'tifosi' van Milan moedigen hun 'squadra' aan. 5. Het enige hoogtepunt van de wedstrijd Liverpool - Valencia was het doelpunt van oud-Ajacied Jari Litmanen, wiens naam de hele avond door het publiek gescandeerd werd. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 56