Co Adriaanse laat voorafgaand aan Ajax - Celtic de sfeer in de Amsterdam Arena op zich inwerken. met 1-1 gelijk tegen Roda JC. A/Vaandag 20 augustus De selectie van Co Adriaanse vertrekt naar Schotland om zich daar voor te bereiden op de wedstrijd tegen Celtic. Dinsdag 21 augustus Cedric van der Gun raakt op de avondtraining in Glasgow geblesseerd aan zijn knie. Mido laat wegens griep de training aan zich voorbijgaan. Woensdag 22 augustus De 1-0 overwinning van Ajax op Celtic is niet genoeg voor een plaats in het lucratieve Champions-Leaguetoernooi. Donderdag 23 augustus Jong Ajax loot in de eerste knock-outronde van het Amstel- Cuptoernooi een thuiswedstrijd tegen Haarlem. Vrijdag 24 augustus Ajax loot Apollon Limassol uit Cyprus in de eerste ronde van het UEFA-Cuptoernooi. Zondag 26 augustus In een kokende Kuip wint Ajax met 2-1 van Feyenoord. Zlatan maakt zijn eerste competitietreffer als Ajacied. Woensdag 29 augustus De nieuwe aanwinsten Trabelsi en Maxwell delen onder grote belangstelling samen met Yakubu handtekeningen uit in de Olympus-adidas-winkel in de Kalverstraat. Edgar Davids wordt door de tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond met terugwerkende kracht voor vijf maanden geschorst. De oud- Ajacied gaat tegen de straf in beroep. Donderdag 30 augustus Shota Arveladze vertrekt naar Glasgow Rangers. Tim de Cler en Mitchell Piqué hervatten na hun blessures de training met de groep. Fotografe Yvonne Witte overhandigt het eerste exemplaar van haar fotoboek 'In de catacomben, over Ajax-liefde en jongensdromen' aan Bobby Haarms. Vrijdag 31 augustus Rafael van der Vaart is de uitblinker in het kwalificatieduel van Jong Oranje tegen Jong Ierland (1-1). De selectie van Mark Wotte is door het gelijke spel verzekerd van de tweede plaats in de poule. Of dat genoeg is voor kwalificatie voor het EK zal op 5 oktober blijken. Zlatan scoort voor Jong Zweden, dat met 1-1 gelijk speelt tegen Macedonië. Zaterdag 1 september Het Nederlands elftal verliest in Dublin met 1-0 van Ierland en is uitgeschakeld voor het WK. André Bergdolmo verliest met Noorwegen met 3-0 van Polen. Dinsdag 4 september Zlatan scoort weer voor Jong Zweden, maar de wedstrijd tegen Jong Turkije wordt met 4-1 verloren. Rafael van der Vaart wint met Jong Oranje met 6-0 van Estland. Woensdag 5 september Jan van Halst loopt een week stage bij Sheffield United. Het Nederlands elftal wint in Eindhoven met 5-0 van Estland. Roemenië wint met 2-0 van Hongarije. Niet alleen Chivu, maar ook Bogdan Lobont speelt de hele wedstrijd. Door de overwinning is Roemenië zeker van een play-offwedstrijd voor het WK van 2002. Nikos Machlas verliest met 5-1 van Finland. Griekenland is uitgeschakeld voor het WK. André Bergdolmo kijkt vanaf de bank toe hoe Noorwegen met 3-2 van Wales wint, maar de Scandinaviërs kunnen zich niet meer plaatsen voor het WK. Donderdag 6 september Ruud Kras traint voor het eerst sinds zijn overstap van Volendam naar Ajax met de A-selectie mee. Vrijdag 7 september Edgar Davids wordt door de tuchtcommissie van de Italiaanse voetbalbond in hoger beroep met terugwerkende kracht voor vier maanden geschorst. 4 Jong Ajax wint zijn eerste competitieduel met 4-1 van Jong AZ. Brutil Hosé (2x), Stefano Seedorf en Nigel de Jong maken de doelpunten. Zaterdag 8 september Ajax wint het uitduel tegen FC Twente met 2-0. Zlatan en Wamberto maken de doelpunten, Knopper mist een penalty. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 53