Scheidend penningmeester Arie van Os ontkomt niet aan de handtekeningenjagers op de open dag. Korea gespeeld wordt. Ghana wordt met 3-0 verslagen. Maandag 30 juli Tomas Galasek blesseert tijdens de training de binnenband van zijn rechterknie. Dinsdag 31 juli Pascal Heije wordt ook komend seizoen verhuurd aan RBC Roosendaal. Woensdag 1 augustus Ajax verslaat met 10-0 de Rijnsburgse Boys. John O'Brien raakt geblesseerd aan zijn knie. Oud- Ajacied Edwin van der Sar vertrekt van Juventus naar het Engelse Fulham. Donderdag 2 augustus Onder de stralende zon is sportpark de Toekomst het decor van de jaarlijkse open dag. De laatste details met betrekking tot de overgang van Hatem Trabelsi van het Tunesische Club Sportif Sfaxien naar Ajax worden afgerond, zodat Trabelsi speelgerechtigd is voor het duel tegen Celtic in de voorronde van de Champions League. Vrijdag 3 augustus Op het veld van de Amsterdam Arena vindt de jaarlijkse fotopersdag plaats. Dinsdag 7 augustus De selectie van Celtic werkt een training af in de Arena. De pers is alleen het eerste kwartier welkom, daarna is de training besloten. Woensdag 8 augustus Ajax verliest met 1-3 van Celtic in de voorronde van de Champions League. Donderdag 9 augustus Ajax verhuurt Richard Witschge tot het einde van het seizoen aan het Spaanse Deportivo Alavés. Jong Ajax wint de eerste poulewedstrijd in het Amstel-Cuptoernooi met 5-1 van Huizen, Rafael van der Vaart, Cedric van der Gun en Andy van der Meyde worden door bondscoach Mark Wotte geselecteerd voor de oefenwedstrijd tegen Jong Engeland, die Jong Oranje dinsdag 14 augustus zal spelen. Zondag 12 augustus In Berlijn verliest Ajax het vriendschappelijke duel tegen AS Roma met 2-1. Het systeem met vijf verdedigers waar trainer Adriaanse voor kiest, gaat de boeken in als 'de Berlijnse muur'. Jong Ajax wint het Hilversum-toernooi door in de finale de reserves van Manchester United met 3-0 te kloppen. Dinsdag 14 augustus Jong Ajax neemt door een Ferdi Vierklau jongleert met de 3-1 zege op hoofdklasser ADO'20 de leiding in poule 2 van de Amstel Cup. Jong Oranje verliest het oefenduel tegen Jong Engeland met 4-0. Woensdag 15 augustus Verscheidene Ajacieden spelen met hun nationale teams vriendschappelijke interlands. Finland, met Petri Pasanen, wint met 4-1 van België. Nikos Machlas speelt met Griekenland gelijk tegen Rusland. Ook Chivu moet genoegen nemen met een gelijkspel. Slovenië - Roemenië eindigt in 2-2. Het Georgië van Shota Arveladze wint met 3-0 van Luxemburg. Het Nederlands elftal wint knap met 2-0 van Engeland. Donderdag 16 augustus Tijdens de ochtendtraining breekt Daniel Cruz zijn enkel. Verwacht wordt dat de Colombiaan zes maanden is uitgeschakeld. Jong Ajax plaatst zich ongeslagen voor de volgende (knock-out)ronde van het Amstel- Cuptoernooi door met 2-3 van eerstedivisionist Volendam te winnen. Vrijdag 17 augustus Petri Pasanen breekt op de training zijn middenvoetsbeentje. Het herstel zal ongeveer drie maanden in beslag nemen, f Ajax en Shota Arveladze bereiken geen overeenstemming over contractverlenging. Zaterdag 18 augustus Andy van der Meyde loopt op de training een scheurtje op aan de binnenmeniscus van zijn linkerknie. Zondag 19 augustus Ajax speelt in de eerste competitiewedstrijd van het seizoen bal od de jaarlijkse fotopersdae. AJAX magazine oktober 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 51