kwalificatieduel USA - Mexico om tijdig terug in Amsterdam te zijn voor de eerste training van Ajax. Maandag 2 juli Ajax en NAC worden het eens over een transfer van Kevin Bobson naar de Bredase club. De linksbuiten had nog een contract bij Ajax tot 2003. 4 Youssouf Hersi wordt voor een seizoen verhuurd aan NAC. 4 Oud-Ajacied Frank Rijkaard is de nieuwe trainer van Sparta. 4 Het Nederlands elftal onder 19 verliest de kwartfinale van het WK in Argentinië met 2-1 van Egypte. Van der Vaart, die met twee keer geel na rust het veld moet verlaten, scoort het eerste doelpunt van de wedstrijd. Ook Johnny Heitinga wordt uit het veld gestuurd. Hij loopt in de blessuretijd tegen een rode kaart aan. Anthony Obodai slaagt er met Ghana wel in de halve finale te halen. De Afrikanen schakelen dankzij een 'golden goal' Brazilië uit. Donderdag 5 juli De A-selectie werkt de eerste training van het seizoen af. 4 Op de persconferentie na de training verkondigt Co Adriaanse de doelstellingen van Ajax: het kampioenschap, de beker en plaatsing voor de Champions League.' 4 Ghana haalt de finale van het WK-19 in Argentinië. Anthony Obodai komt in de halve finale, die met 2-0 wordt gewonnen van Egypte, niet in actie. 4 Tom Sier tekent een contract voor een jaar bij Sparta. Vrijdag 6 juli Op de Dam in Amsterdam wordt de jaarlijkse selectiefoto gemaakt. Zaterdag 7 juli Ajax wint het eerste oefenduel van de voorbereiding met 13-0 van W Owios. Cristian Chivu raakt geblesseerd aan zijn hamstring. Dinsdag 10 juli Ajax wint met 9-0 van TS Theole. 4 Nigel de Jong, speler van Ajax Al, tekent een 3-jarig contract bij Ajax. 4 Jong Ajax hervat onder leiding van trainer Jan Olde Riekerink de training. 4 Ghana verliest de finale van het WK-19 van thuisland Argentinië met 3-0. Obodai zit de hele wedstrijd op de bank. Donderdag 12 juli Oud-Ajacied Bryan Roy gaat vanaf 16 juli tijdelijk met Jong Ajax meetrainen. Zaterdag 14 juli W Hoogeveen wordt door de selectie van Co Adriaanse met 7-1 verslagen. Maandag 16 juli Ajax vertrekt naar De Lutte voor het traditionele trainingskamp. Dinsdag 17 juli Stoke City neemt met onmiddellijke ingang Peter Hoekstra over van Ajax. Hoekstra tekent een contract van twee jaar. 4 In Oldenzaal wint Ajax teleurstellend met maar 5-0 van Quick '20. Woensdag 18 juli Aron Winter, Ferdi Vierklau, Cedric van der Gun en Mitchell Piqué verlaten geblesseerd het trainingskamp. 4 De Tunesiër Hatem Trabelsi loopt een aantal dagen stage bij Ajax. Donderdag 19 juli Ajax wint met 15-0 van SV Vaassen 4 Na uitgebreid overleg tussen Arie van Eijden, Leo Beenhakker en Co Adriaanse enerzijds en Richard Witschge anderzijds, verlaat Witschge het trainingskamp van Ajax in De Lutte en zal hij verder geen deel meer uitmaken van de A-selectie. In afwachting van een overgang naar een andere club gaat Witschge het trainingsprogramma van het tweede elftal volgen. 4 Ajax en Vitesse bereiken overeenstemming over de verhuur van Tijjani Babangida aan Vitesse tot het einde van dit seizoen. Vrijdag 20 juli Ajax loot het Schotse Celtic als tegenstander in de voorronde van de Champions League. Zaterdag 21 juli In de laatste oefenwedstrijd voor het Amsterdam Tournament wint Ajax met 10-0 van RKHW. De selectie beëindigt met de overwinning de trainingsweek in de Lutte. 4 Mido scoort in de WK- kwalifïcatiewedstrijd tussen zijn land Egypte en Algerije. Door het 1-1 gelijke spel kwalificeert Egypte zich niet voor het WK. Maandag 23 juli Ajax verhuurt Aron Winter voor een seizoen aan Sparta. 4 Op de training breekt Tim de Cler op zeer ongelukkige wijze zijn kaak nadat hij een schot van Galasek in het gezicht gekregen heeft. Naar verwachting gaat het herstel zo'n zes weken duren. 4 Ajax en het vervoersbedrijf O AD tekenen een driejarig sponsorcontract. Dinsdag 24 juli De rechtsback Hatem Trabelsi krijgt van Ajax te horen dat hij mag blijven. Zijn contract loopt tot 2004 en heeft een optie voor nog eens twee jaar. De Tunesiër krijgt het rugnummer van de verhuurde Aron Winter toegewezen. Woensdag 25 juli Aan de vooravond van het Amsterdam Tournament komen de pers en de vertegenwoordigers van de deelnemende teams in de Heineken Brouwerij bijeen voor een persconferentie. 4 Op het Maritiemtoernooi in Den Helder wint Jong Ajax met 6-2 van zusterclub Haarlem. Donderdag 26 juli Op het Amsterdam Tournament verliest Ajax met 1-0 van AC Milan. Liverpool wint met 1-0 van Valencia door een doelpunt van Jari Litmanen. Zaterdag 28 juli De selectie van Co Adriaanse wint met 3-1 van UEFA- Cupwinnaar Liverpool. AC Milan verliest met 2-1 van Valencia. Door het unieke scoresysteem dat een punt aan ieder gemaakt doelpunt toekent, weet Ajax het toernooi in eigen huis te winnen. AC Milan eindigt als tweede, Valencia als derde. Liverpool wordt vierde. Zondag 29 juli Nigeria, met de Ajacieden Babangida en Ikedia, kwalificeert zich voor het WK dat in 2002 in Japan en Zuid- AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 49