Pius Ikedia, Mitchell Piqué, Rafael van der Vaart en Cristian Chivu wachten geduldig af voordat zij zich mogen presenteren aan de duizenden supporters die aanwezig zijn op de jaarlijkse open dag. tuchtcommissie van de UEFA voor een jaar geschorst. Rafael van der Vaart laat het oefenduel van Oranje onder 19 tegen Gymnasia Y Tiro aan zich voorbij gaan vanwege een lichte blessure. De overige Ajacieden Stekelenburg, Heitinga en Hersi zijn wel van de partij en winnen met 1-0. Zaterdag 16 juni John O'Brien speelt met de USA 0-0 gelijk in het WK- kwalifïcatieduel tegen Jamaica. Maandag 18 juni Het Nederlands elftal onder 19 begint het WK in Argentinië met een 3-1 nederlaag tegen Costa Rica. De enige treffer van Oranje wordt gemaakt door Youssouf Hersi. Anthony Obodai wint met zijn land Ghana van Paraguay met 2-1. Dinsdag 19 juni Naar aanleiding van een aantal klachten van supporters, een mailtje van het meldpunt discriminatie en het feit dat de redactie zelf geen uitlatingen kan verwijderen, wordt besloten het Ajax- forum op www.ajax.nl te sluiten. Woensdag 20 juni Rafael van der Vaart is door de Italiaanse internetsite Calciomanager.it verkozen tot Europees talent van het jaar. Teammanager David Endt neemt in Italië namens Rafael van der Vaart de trofee in ontvangst. John O'Brien behaalt met de USA een belangrijke zege in de strijd om kwalificatie voor het WK van 2002. De Amerikanen winnen met 2-0 van Trinidad. Donderdag 21 juni Het Nederlands elftal onder 19 speelt op het WK in Argentinië met 1-1 gelijk tegen Ecuador. Heitinga, Hersi en Van der Vaart spelen de hele wedstrijd, Maarten Stekelenburg zit op de bank. Obodai wint met Ghana 1-0 van Iran en plaatst zich voor de tweede ronde. Ajax tekent een intentieverklaring met KPN Telecommerce als strategische partner voor zijn website www.ajax.nl. Vrijdag 22 juni Ajax verlengt de verhuur van John Nieuwenburg aan Sparta met een jaar. Zondag 24 juni Het Nederlands elftal onder 19, met Heitinga, Van der Vaart en Hersi in de basis, plaatst zich alsnog voor de tweede ronde van het WK in Argentinië. De ploeg van Van Gaal wint de laatste groepswedstrijd met 3-2 van Ethiopië. Hersi scoort de tweede Nederlandse treffer. Maandag 25 juni Op de Amsterdamse TV-zender AT5 laat Leo Beenhakker weten dat de onderhandelingen met Shota Arveladze over contractverlenging moeizaam verlopen. De technisch directeur vreest dat de Georgiër niet lang meer bij Ajax zal blijven. Donderdag 28 juni Stanley Menzo gaat weer keepen. De voormalige Ajax-doelman hervat zijn carrière bij de zondaghoofdklasser AGOW. Het Nederlands elftal onder 19, met Heitinga, Van der Vaart en Hersi in de basis, plaatst zich voor de kwartfinales van het WK in Argentinië. Oranje wint moeizaam met 2-0 van Angola. Ook Ghana bereikt de kwartfinales. Obodai zit de hele wedstrijd tegen Ecuador, die met 1-0 wordt gewonnen, op de bank. Zaterdag 30 juni Mido wordt door de Egyptische voetbalbond uitgeroepen tot 'Rookie of the Year'. Egypte verliest het WK- kwalificatieduel tegen Marokko met 1-0, waardoor de kans op plaatsing voor de eindronde in 2002 zeer klein is. Zondag 1 juli Ajax ontbindt het contract met Tom Sier. De 31-jarige verdediger kwam door blessureleed de afgelopen vier seizoenen slechts 29 competitiewedstrijden in actie. John O'Brien zegt af voor het AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 47