Zondag 3 juni De toekomstige linksbuiten van Ajax Mido scoort twee keer voor zijn land Egypte, waardoor met 3-2 van Sudan gewonnen wordt en de Egyptenaren zich kwalificeren voor de Afrika Cup Het Nederlands elftal onder 19 eindigt als vierde op het internationale jeugdtoernooi in Toulon. In de troostfinale wordt met 2-0 verloren van Frankrijk. Dinsdag 5 juni De Ajacieden Maarten Stekelenburg, Johnny Heitinga, Youssouf Hersi en Rafael van der Vaart worden door bondscoach Louis van Gaal geselecteerd voor het WK voor spelers tot 19 jaar in Argentinië. Woensdag 6 juni Op jeugdcomplex de Toekomst wordt Ajax' nieuwe aankoop Mido gepresenteerd. De presentatie vindt niet plaats in de Arena vanwege een concert van popster Bon Jovi. Shota Arveladze verliest met 4-1 van Hongarije. Cristian Chivu, aanvoerder van KRONIEK door Saar van Bueren foto's Yvonne Witte Roemenië, wint met zijn nationale team met 2-1 van Litouwen. Tsjechië, met Tomas Galasek, verslaat Noord-Ierland, 3-1. Nikos Machlas wordt met Griekenland met 2-0 geklopt door de Engelsen. Aankomend Ajacied Zlatan scoort voor Jong Zweden, dat met 3-0 van Moldavië wint. Donderdag 7 juni Op de traditionele vanenavond ter afsluiting van het seizoen op de Toekomst wordt Johnny Heitinga verkozen tot jeugdspeler van het jaar. De prijs wordt in ontvangst genomen door zijn vader, aangezien het jonge talent in trainingskamp is met Oranje onder 19. Zondag 11 juni Oranje onder 19, met Heitinga, Hersi en Van der Vaart, verliest in de voorbereiding op het WK in Argentinië met 1-0 van Oekraïne. Keeper Maarten Stekelenburg kamp met een lichte blessure. Dinsdag 12 juni Zlatan, die zich oficiëel pas op 1 juli Ajacied mag noemen, is om publicitaire redenen in een beddenzaak in Noordwijk aan Zee, waar hij de Nederlandse pers te woord staat. Woensdag 13 juni Ajax contracteert verdediger Maxwell Scherrer Cabelino Andrade. De Braziliaan, kortweg Maxwell genoemd, tekent een contract van drie jaar met een optie voor nog twee jaar. De aan Sparta verhuurde John Nieuwenburg raakt zwaar geblesseerd aan zijn knie in het nacompetitieduel van zijn club tegen Cambuur. Donderdag 14 juni Frank de Boer wordt wegens een te hoog nandrolongehalte in zijn bloed door de Jari Litmanen doet zijn warming-uo tijdens de wedstrijd Liveraool - Valencia. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001 45

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 45