Wim Rossen \drijAag 3 augustus Cedric Van der Gun deelt op de jaarlijkse open dag handtekeningen uit. Foto: Louis van de Vuurst verslagen. Ajax moet het zonder Tomas Galasek stellen, die maandag tijdens de training een blessure aan de binnenband van zijn rechterknie heeft opgelopen. Zijn vervanger op rechtshalf is John O'Brien. Maar het noodlot slaat ook voor hem toe. Als de Amerikaan bij een actie de bal blokt, verrekt ook hij zijn knieband. Net als de geblesseerden De Cler, Galasek, Van der Gun en Piqué zal hij niet van de partij zijn bij de voorronde van de Champions League. Hatem Trabelsi in de 'line-up' tijdens de fotopersdag. Na de traditionele selectiefoto krijgen de fotografen de gelegenheid om portretten van de spelers te maken. Foto: Yvonne Witte Onder de stralende zon is sportpark de Toekomst het decor van de jaarlijkse open dag. De dag begint met een demonstratietraining van het eerste elftal. Het toegestroomde publiek krijgt van trainer Adriaanse via een head set tekst en uitleg bij de verschillende oefeningen. Na de lunch presenteert de selectie zich op een In memoriam Op 3 september jongstleden overleed, na een wekenlang durend ziekbed, ons werkend lid Wim Rossen op tachtigjarige leeftijd. Ons medeleven gaat uit naar zijn echtgenote en familieleden, die wij veel sterkte toewensen bij het dragen van dit grote verlies. Wim werd op 1 juli 1976 ondersteunend lid van Ajax. Gezien zijn ambitie om wat voor onze club te doen werd hij direct opgenomen in de controlecommissie. Vanwege zijn verdiensten in die commissie werd hij door het bestuur in 1982 benoemd tot werkend lid en tevens secretaris van de commissie. Hij gaf al zijn krachten aan het optimaal functioneren van de controlecommissie. De taak die hij met zijn mede-commissieleden uitvoerde haalde niet de voorpagina's van de kranten, maar had binnen Ajax veel waardering. Het geheel leidde tot een goede orde en veiligheid tijdens wedstrijden van ons eerste in de periode in de Meer. Bij de overgang van de Meer naar de Arena verviel de noodzaak van een eigen controledienst. Een aantal commissieleden, onder wie Wim, maakten zich toen verdienstelijk op de Toekomst met kaartverkoop en/of het regelen van het parkeren. Wim deed dat tot begin 2001, totdat helaas zijn ziektebeeld erger werd. Een respectabele periode van 25 jaar lidmaatschap van de controlecommissie werd daardoor beëindigd. Tevens heeft Wim een groot aantal jaren in de Meer geholpen bij de kaartverkoop aan de balie. Wij zullen hem missen bij de wedstrijden in de Arena, maar vooral op de Toekomst. Wim is niet meer. In onze gedachten zal hij nog jaren blijven voortleven als een aangenaam en eerlijk mens. Wim, bedankt voor alles wat je voor Ajax hebt gedaan. Rust in vrede. André Kraan podium voor duizenden supporters. En dan breekt het grote moment aan waar de meeste fans zich vooral op verheugd hebben. De Ajacieden delen op verschillende plaatsen op het terrein handtekeningen uit en gaan met jongens, meisjes, baby's, opa's en oma's op de foto. Hadden de spelers nog plezier in de ontmoetingen met de fans op de open dag, het poseren voor de fotografen op de jaarlijkse fotopersdag vinden de Ajacieden geen pretje. Eerst is het tijd voor de traditionele selectiefoto. Tomas Galasek doet voor de gelegenheid de brase die om zijn geblesserde knie zit voorzichtig af en ook Tim de Cler staat met zijn pijnlijke kaak op de foto. In tegenstelling tot de selectiefoto op de Dam zijn Richard Witschge en Aron Winter er niet meer bij. Later worden de jongens individueel vastgelegd op beeld. Tussen de verschillende foto's door trekken de spelers gekke gezichten om vervolgens hun spieren weer netjes in de plooi te krijgen. Een aantal Ajacieden wordt gevraagd om nog even in het gras te poseren. Met tegenzin gaan Rafael van der Vaart en Cedric van der Gun quasi nonchalant op het veld liggen. Het hoort er nou eenmaal bij, maar de meeste jongens vinden het na vier weken voorbereiding de hoogste tijd voor het echte werk, volgende week tegen Celtic. De enige die overal plezier in heeft en met volle teugen lijkt te genieten is Ajax' jongste talent Johnny Heitinga. 40 AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 40