Johnny Heitinga staat tegen RKHVV in de basis en oogt een stuk zekerder dan tijdens zijn officieuze debuut. Hij praat veel in het veld en stuurt de spitsen weg met op maat gesneden passes Foto's: Louis van de Vuurst tevredenheid van zijn vader, die een tijdje vanuit Roemenië op bezoek is. Johnny Heitinga staat in de basis en oogt een stuk zekerder dan tijdens de wedstrijd van afgelopen dinsdag. Hij praat veel in het veld en stuurt de spitsen weg met op maat gesneden passes. Speelt Ajax in de eerste helft het bekende 4-3-3-systeem met de vleugelspitsen Wamberto en Ikedia naast Shota Arveladze, na rust moet de aanvoer voor het spitsenduo Machlas-Zlatan van een viermansmiddenveld komen met Van der Meyde op rechts- en Chivu op linkshalf. Zlatan scoort er weer eens drie in één helft, maar ook Van der Meyde en Knopper maken er ieder twee. Adriaanse concludeert tevreden te zijn over de voorbereiding tot nu toe en het trainingskamp in De Lutte. 'We hebben zeer hard getraind en het aantal blessures is achteraf toch meegevallen. Over de elf voor het komende seizoen heb ik wel ongeveer een idee en ik heb een positieve indruk van Trabelsi.' Het is druk op het trainingsveld naast de Amsterdam Arena. Het eerste traint op het linkerveld, de ploeg van Jan Olde Riekerink rechts. De nieuwe naam van Ajax 2, Jong Ajax, is op dit moment niet zo treffend, nu Richard Witschge, Jan van Halst en Bryan Roy tussen de beloften lopen. Aron Winter is niet op het trainingsveld, aangezien Ajax hem voor een seizoen aan Sparta verhuurt. Winter wordt in Rotterdam herenigd met Frank Rijkaard. Voor de camera's van Studio Sport vertelt Winter dat Rijkaard het idee om op het Kasteel te komen spelen heeft geopperd toen de twee elkaar 'in de stad' waren tegengekomen. Op de training breekt Tim de Cler op zeer ongelukkige wijze zijn kaak nadat hij een schot van Galasek in het gezicht gekregen heeft. Naar verwachting gaat het herstel zo'n zes weken duren. Z)insAa<g "juti De rechtsback Hatem Trabelsi krijgt van Ajax te horen dat hij mag blijven. Zijn contract loopt tot 2004 en heeft een optie voor nog eens twee jaar. De Tunesiër krijgt het rugnummer van de verhuurde Aron Winter toegewezen. gelegenheid heeft een reactie te vragen op de loting tegen Celtic. Of om te vragen hoe het met de 'dikke-mannenploeg' staat. 'Nikos Machlas is inmiddels naar de uitslaapkamer,' zegt Co Adriaanse lachend. De Griek houdt ook wel van een grapje en verwelkomt de ober die binnenkomt met de blije woorden: 'Aron, you re back!', omdat hij op Winter lijkt. Zlatan en Arveladze rollen van hun stoel van het lachen. Ook het vertrek van Richard Witschge is een gespreksonderwerp voor de pers, die zich massaal om Adriaanse schaart. ^ZatcrAag 21 jntl In de laatste oefenwedstrijd voor het Amsterdam Tournament trakteert de selectie de jarige Co Adriaanse op tien doelpunten, 's Ochtends hebben de spelers de trainer al een taart aangeboden. De sfeer rondom de amateurclub RKHW is grimmig. Een SRV-winkel wordt geplunderd en er is een vechtpartij voor het clubhuis. Na de wedstrijd wordt bekend dat er een bommelding gepleegd is, maar de politie vond het niet noodzakelijk het terrein te ontruimen. Lobont mag de hele wedstrijd keepen, tot AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001 IrfpensAag 2J- Aan de vooravond van het Amsterdam Tournament komen de pers en de vertegenwoordigers van de deelnemende teams in de Heineken Brouwerij bijeen voor een persconferentie. De belangrijkste wens van de deelnemers is mooi voetbal te laten zien en blessures te vermijden. Voor Ajax is het toernooi een goede internationale test met het oog op de wedstrijd tegen Celtic. Naast Jari Litmanen, Filippo Inzaghi en keeper Canizares is ook de adidas-mascotte Sonny aanwezig. Het Zuid-Afrikaanse jongetje reist in het kader van de reclame campagne I kiss football de hele wereld af. Op Sonny's vraag aan Co Adriaanse: 'Do you kiss football?', antwoordt de trainer: 'No, I only kiss women. Z>0nAtrAag 26 m£i en zaterAag 2g juli De selectie van Co Adriaanse verliest op het Amsterdam Tournament met 1-0 van AC Milan en wint met 3-1 van UEFA- Cupwinnaar Liverpool. Door het unieke scoresysteem dat een punt aan ieder gemaakt doelpunt toekent, weet Ajax het toernooi in eigen huis te winnen. AC Milan eindigt als tweede, Valencia als derde. Liverpool, met oud-Ajacied Jari Litmanen, werd vierde. V^OdnsAag i augustus. De laatste test voor Celtic vindt plaats in Rijnsburg. De plaatselijke 'Boys' worden met 10-0 Fred Grim wordt in de tuin van hotel Bloemenbeek door AT5 om een reactie gevraagd op de loting tegen Celtic.

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 39