jnCï VrijAdg 20 jnti 18 /uit Cristian Chivu raakt al vroeg in de voorbereiding geblesseerd aan zijn hamstring. Tegen SV Vaassen is hij weer van de partij en draagt hij de tweede helft de aanvoerdersband. Onder leiding van Laszlo Jambor doet de selectie wat oefeningen voorafgaand aan de looptraining in het bos bij het Lutterzand. Hatem Trabelsi speelt in de wedstrijd tegen SV Vaassen op de schoenen van Co Adriaanse, aangezien zijn bagage niet op Schiphol is aangekomen. Het spel van Trabelsi, het prachtige doelpunt van John O'Brien, het herstel van Cristian Chivu, die in de tweede helft aanvoerder is, en het officieuze debuut van de 17-jarige Heitinga, wordt na de wedstrijd tegen SV Vaassen overschaduwd door het vertrek van Richard Witschge. Na uitgebreid overleg tussen Arie van Eijden, Leo Beenhakker en Co Adriaanse enerzijds en Richard Witschge anderzijds, verlaat Witschge het trainingskamp van Ajax in De Lutte en zal hij verder geen deel meer uitmaken van de A-selectie. In afwachting van een overgang naar een andere club gaat Witschge het trainingsprogramma van het tweede elftal volgen. Zowel Adriaanse als Witschge zegt 'dat dit de beste oplossing is voor beide partijen.' Hatem Trabelsi maakt overigens een goede indruk op trainer Adriaanse. Johnny Heitinga, die zich 's ochtends met Rafael van der Vaart bij de selectie had gevoegd, kan zijn geluk niet op als hij in de tweede helft mag invallen, maar het is nog even wennen. 'Het ging niet zo goed en ik was erg nerveus.' Het is open persdag in De Lutte want er wordt vandaag geloot voor de voorronde van de Champions League. De selectie werkt een ontspannen looptraining af in de prachtige omgeving van het Lutterzand. De spelers nestelen zich daarna in de zachte kussens van de banken in de tuinkamer van hotel Bloemenbeek, waar de pers de Vorig jaar heb ik gas teruggenomen, maar nu ligt de lat hoger. Om kampioen te worden moet je heel hard trainen. Veel spelers beseffen dat niet of kunnen dat niet. We moeten maar kijken welke spelers in de kruiwagen blijven.' Vier spelers verlaten geblesseerd het trainingskamp. Het zijn Aron Winter, Ferdi Vierklau, Cedric van der Gun en Mitchell Piqué, die zich in de Arena melden om hun blessurebehandeling voort te zetten in Amsterdam. De blessure van Piqué is het ernstigst, verwacht wordt dat hij ruim een maand is uitgeschakeld. In De Lutte traint de rest hard door. 's Middags gaat men niet zoals gepland op de mountainbike het bos in, maar wordt er gelopen. 's Avonds arriveert Hatem Trabelsi, de rechtsback waarnaar Ajax nog op zoek is, in De Lutte. Leo Beenhakker heeft hem al zien spelen, nu kan de verdediger zich een aantal dagen bewijzen aan Co Adriaanse. De trainer, die dezelfde schoenmaat als de back blijkt te hebben, kan meteen zijn voetbalschoenen aan hem afstaan. De bagage van Trabelsi is namelijk niet op Schiphol aangekomen. En aangezien hij alleen Frans spreekt, mag de Tunesiër bij Wamberto op de kamer slapen. Foto's: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 37