Steward m/v bij thuiswedstrijden van Ajax Z>insA,a<g 17 ]ntï omgeving ligt waar serene rust heerst. Ook het hotel zelf ademt ontspanning uit. Een prettige plek om je terug te trekken is de tuinkamer, die Engels aandoet. Comfortabele lounge-stoelen staan bij een open haard en een rijk assortiment aan whisky's en brandy's pronkt achter de bar. Er hangt een foto van het team van 1973 aan de muur. Het verhaal gaat dat hier 'ontdekt' is dat Cruijff Ajax zou verruilen voor Barcelona. De eigenaar van het hotel waarschuwde trainer Michels dat de telefoontikker op tilt geslagen was omdat op de kamer van Cruijff de hele dag naar het buitenland gebeld werd. Ook op de kamers, die door Wil Coort, vervanger van de zieke teammanager David Endt, op positie zijn ingedeeld, is het goed toeven. En dit is maar goed ook, want op het trainingskamp van deze week Foto's: Louis van de Vuurst voert Adriaanse het tempo op en is het voor veel spelers 'de zwaarste trainingsweek van hun carrière'. Voor sommigen betekent dat ook extra vroeg opstaan. Na de vakantie bleek van bijna de hele selectie het vetpercentage te hoog. De spelers met de hoogste percentages, onder wie Pasanen, Chivu en Lobont, worden elke ochtend om 7.00 uur gewekt, om om half acht met Laszlo Jambor een looptraining af te werken. 'Veel zullen ze er niet van afvallen,' zegt Adriaanse, 'het is vooral als een mentale prikkeling bedoeld.' In Oldenzaal, waar men 'zondag eerst naar de kerk gaat, dan voetbalt en voor de derde helft de kroeg in gaat', wordt teleurstellend met maar 5-0 gewonnen van Quick '20. Zlatan scoort in de eerste helft weer drie doelpunten, maar de enige speler die overtuigt, is Yakubu. Na rust is het doelpunt van Knopper uit een volley het enige hoogtepunt. De ziekenboeg is uitgebreid met Van der Gun, Vierklau, Winter en Pasanen. Chivu heeft na zijn hamstringblessure de training hervat, maar is nog niet fit voor een wedstrijd. De belastbaarheid van de spelers baart Adriaanse zorgen. 'Vooral op de trainingen raakt een groot aantal spelers geblesseerd. Ben jij gastvrij en klantvriendelijk? Sta je stevig in je schoenen? Dan hebben wij de perfecte baan voor jou! Als steward ben jij het eerste aanspreekpunt voor bezoekers van thuiswedstrijden van Ajax en andere evenementen in de Amsterdam Arena. Je hebt een belangrijke gastheer/gastvrouw-functie. Ben jij tussen de 18 en 65 jaar, alert, assertief en communicatief vaardig en heb je interesse? Bel, fax of schrijf naar: Randstad Uitzendbureau BV Hoekenrode 7 1102 BR Amsterdam Zuidoost Tel. 020-5659005 Fax 020-6972631 Daniel Cruz kan tijdens de voorbereiding goed uit de voeten op zowel de rechtshalf- als de rechtsachterpositie. Richard Witschge en Aron Winter verlaten alle twee vroegtijdig het trainingskamp. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 35