KOELE V jnil A Oldebr veld. Tot groot genoegen van het publiek en onder hevig applaus maakt Zlatan dan zijn opwachting. Hij geeft meteen zijn visitekaartje af met geniale hoogstandjes. Doeltreffend is hij ook, met vier goals is de Zweed de meest productieve speler van de middag. Toch is Adriaanse niet helemaal tevreden over de nieuwe spits. 'Zlatan heeft het boek Alleen op de wereld te vaak gelezen.' De tweede helft begint Ajax op Zlatan na met een geheel gewijzigd elftal. De andere nieuwe aankopen Maxwell en Mido laten ook zien over talent te beschikken. Verder is met name Daniel Cruz, spelend met een opvallende witte haarband, op dreef. Hij scoort drie maal en brengt de eindstand op 0-13. Niet alleen op het trainingsveld en tijdens de oefenwedstrijden wordt aan de organisatie van het elftal gewerkt. Ook achter de schermen is iedereen druk bezig met de voorbereidingen voor het nieuwe seizoen. Stond de selectie vrijdag nog voor de elftalfoto op de Dam, maandag moeten de spelers een voor een hun opwachting maken voor de portretfoto's. Tussen de twee trainingen door worden ook nog medische testen gedaan en in weer een ander zaaltje worden de nieuwe maatpakken gepast. Het is lachen geblazen om het moderne roze shirt dat gekozen is in samenspraak met de spelersraad. Maar in combinatie met de rode das en de grijze krijtstreep vindt iedereen het toch wel chic staan. Zlatan geeft in de wedstrijd tegen VV Owios meteen zijn visitekaartje af met geniale hoogstandjes. Doeltreffend is hij ook, met vier goals is de Zweed de meest productieve speler die middag. iO jntï Hartje zomer in Nederland geeft niet de garantie dat het droog blijft. Met bakken valt het uit de hemel als Simon Tahamata de aftrap verricht voor TS Theole - Ajax. Veel spelers die het vorige oefenduel eerst op de bank moesten plaatsnemen, beginnen vandaag juist in de basis. 'Dat heeft met de tegenstand te maken,' verklaart Adriaanse. 'Amateurs bieden in de eerste helft meer weerstand dan in de tweede. Daar houd ik rekening mee als ik de keuze maak wie begint en wie de tweede helft speelt.' Mido is in Egypte voor een interland. Richard Witschge is hersteld van zijn teenblessure en is niet onopvallend aanwezig. Al vanaf het eerste fluitsignaal loopt er een kip op het veld, die maar niet wil wijken. Na het eerste doelpunt in de twaalfde minuut, van de schoen van Richard Knopper, heeft Witschge genoeg van de kip. Hij pakt het beest resoluut op Foto's: Louis van de Vuurst Pius Ikedia is op dreef in Tiel. Telkens dribbelt de Nigeriaan door de defensie van Theole heen. oktober 2001 en smijt het de dug-out in, waar de reserves en geblesseerden op eikaars schoot beschutting tegen de regen gezocht hebben. Arveladze jonast de kip het veld weer in, maar deze kiest eieren voor haar geld en vlucht uiteindelijk naar de boarding. In de tweede helft blijkt dat het niet alleen buiten het veld, maar ook daarbinnen goed klikt tussen het spitsenduo Machlas en Zlatan. De twee trakteren het publiek, dat de paraplu's inmiddels heeft kunnen inklappen, niet alleen op doelpunten, maar ook op slimme hakjes en mooie lobjes. De amateurclub uit Tiel weet Lobont noch Grim te passeren en het wordt 9-0 voor Ajax. Gunde Adriaanse in de vorige twee duels nog de hele groep speelminuten, voor de wedstrijd in en tegen Hoogeveen laat de trainer vijf Ajacieden buiten de selectie. Witschge, Winter, Van der Gun, Vierklau en Piqué moeten de saaie wedstrijd negentig minuten vanaf de kant bekijken. 'Ik wilde een aantal spelers langer aan het werk zien. Op basis van positie en fitheid heb ik toen een keuze gemaakt,' legt de trainer na afloop uit. Ook Grim, Chivu en Machlas kijken toe, maar zij zijn geblesseerd. Arveladze is juist weer hersteld en scoort een hattrick. Hoogeveen heeft in de eerste helft doelman Lobont weten te passeren. Eindstand: 1-7. 71Ó jut* Op maandagochtend vertrekt de selectie naar De Lutte voor het traditionele trainingskamp. De ploeg verblijft net als altijd in hotel Bloemenbeek dat in een 33 magazIne

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 33