Vlri/Adg 6 juli ~2LntirAt7 Op de eerste training van het seizoen 2001 - 2002 ontbreken nog vier spelers en kunnen de toeschouwers drie nieuwe gezichten ontdekken in de selectie van Co Adriaanse. Het is heet op 5 juli. Nikos Machlas lest zijn dorst onder toeziend oog van de aanwezige fotografen. Adriaanse de doelstelling van Ajax: 'We willen eerste worden, de beker winnen en ons plaatsen voor de Champions League.' De aanwezige journalisten vragen zich af of Adriaanse de doelstelling is opgelegd door de directie, gezien de uitspraken van enkele directie- en bestuursleden aan het eind van vorig seizoen dat Ajax altijd voor de eerste plaats moet gaan en niet voor de bovenste vijf. Adriaanse weerlegt de veronderstelling. 'De doelstelling voor komend seizoen is net als vorig seizoen in overleg met de directie en de technische staf bepaald. Ik vind dat je jezelf altijd moet verbeteren. Vorig jaar zijn we als Foto's: Yvonne Witte kampioenschap De eerste training begint ontspanen. Maxwell heeft de grootste lol bij het tikspelletje. iX MAGAZINE OKTOBER 2001 derde geëindigd en nu spelen we de voorronde van de Champions League. Als je het dit jaar beter wilt doen, strijd je dus om het kampioenschap en moet je minstens tweede worden om je direct te plaatsen voor de Champions League.' De trainer vindt de doelstelling, net als vorig seizoen, reëel. De selectie heeft een voorsprong ten opzichte van vorig jaar, bovendien is een aantal goede aankopen gedaan. 'Met de komst van Mido en Zlatan zijn we voorin in één klap 3,82 meter langer geworden!' grapt Adriaanse. Daarna kondigt hij serieus het drukke schema van de voorbereiding aan: 'want op 8 augustus moeten we er staan.' Het is na ruim drie weken vakantie even wennen voor een aantal Ajacieden, maar vandaag moet iedereen zich om 7.45 uur melden. Er staan twee trainingen gepland en aangezien de selectie om 11.00 uur wordt verwacht op de Dam voor het maken van de selectiefoto, begint de ochtendtraining al om 8.30 uur. Tijdens de lunch wordt nagepraat over het bijzondere tafereel in de binnenstad, waarna de middagtraining volgt. Een oefenwedstrijd of niet die middag, 's ochtends wordt er eerst gewoon getraind en voordat de bus naar Oldebroek vertrekt voor de wedstrijd tegen W Owios, nuttigt de selectie een sportmaaltijd. Adriaanse begint het eerste duel van de voorbereiding met de elf met wie hij is geëindigd in de laatste competitiewedstrijd tegen AZ. Van der Vaart heeft zich nog niet bij de groep gevoegd, waardoor de plaats links op het middenveld vacant is. Adriaanse kiest voor Cristian Chivu, die tegen AZ niet in de basis stond, op linkshalf, een plek waar de trainer de Roemeen sowieso graag ziet spelen. Maar Chivu houdt het niet lang vol. Al na twintig minuten raakt hij wederom geblesseerd, een probleem waar hij vorig seizoen regelmatig mee kampte. Ditmaal is het zijn rechterhamstring die hem parten speelt. Het staat op dat moment overigens al 0-4. Ook Nikos Machlas, die na 45 seconden het eerste doelpunt heeft gemaakt, verlaat met pijnlijke spieren het 31

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 31