te vnrr* Z&enAerAagJ" - -v Ajax gaat voor het In tegenstelling tot vorig seizoen, toen een aantal Ajacieden wegens Euro 2000 slechts van een korte vakantie had kunnen genieten, betreedt de selectie van Co Adriaanse op 5 juli fris en zongebruind het trainingsveld naast de Arena. De aanwezige supporters en massaal opgekomen sportpers kunnen drie nieuwe godenzonen ontdekken. Zlatan Ibrahimovic, Maxwell Scherrer Cabelino Andrade en Ahmed Hossam, oftewel Zlatan, Maxwell en Mido. Vier spelers ontbreken nog op de eerste training. Van der Vaart en Heitinga mogen wat langer uitrusten na het WK voor spelers onder 19, Richard Knopper laat door Saar van Bueren verstek gaan wegens familie omstandigheden. Opvallend is de afwezigheid van die andere Richard. Had hij aan het eind van het seizoen voor de camera van AT5 niet laten weten niet meer onder Adriaanse te willen spelen? De aanwezige pers begint druk te speculeren naar welke club Witschge zou zijn vertrokken. De conclusies blijken iets te voorbarig. Even later verklaart de Amsterdammer zijn absentie: 'Gisteravond kreeg mijn hond ruzie met een andere hond. Ik moest erachteraan hollen, toen mijn slipper dubbel klapte en het velletje van mijn grote teen eraf schaafde.' De training begint ontspannen met een tikspelletje waar vooral de nieuwelingen de grootste lol in hebben. Later is het over met de pret en wordt er pittig getraind. Mido, nog niet bekend met het fenomeen 'stilstaan-is-opdrukken', is een aantal keer de klos. In de fanshop kunnen de fans hun geluk niet op als na de training een aantal spelers geduldig handtekeningen komt uitdelen. Op de persconferentie verkondigt Co AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 30