VAN AflAK VAN lldVlU Kloppend Op deze plaats was u gewend 'Van de voorzitter' te lezen. Voor Michael van Praag werd het echter steeds moeilijker een geschikt onderwerp voor deze rubriek te vinden. In zijn imposante periode als voorzitter van Ajax is immers al het denkbare de revue gepasseerd en Michael heeft altijd over alles - van de meest glorieuze successen tot de dieptepunten - onomwonden zijn mening gegeven. Michael, bedankt dat je ons jarenlang op deze plaats deelgenoot liet zijn van je gedachten en ik neem het stokje graag van je over. Ik hoop dat ik in deze kolommen net zo dicht bij het kloppend hart van Ajax zal staan als Michael van Praag. Ik weet dat er supportersgeledingen zijn die nog wel eens twijfelen of wij het Ajax-hart wel op de juiste plaats hebben zitten. Dat gevoel neem je met een column in Ajax Magazine niet weg. Maar ik zou de twijfelaars toch willen vragen een open oog te houden voor datgene waar wij mee bezig zijn. Zelf steek ik veel tijd in het overleg met supporters. Niet dat ik nu hengel naar een schouderklopje. Ik doe dat omdat ik dat van wezenlijk belang vind voor onze club. Ik pak de discussie over supportersbeleid dan ook zo breed mogelijk op. Dus ook met de lokale overheid. Omdat het voor iedereen een genot moet zijn naar de wedstrijden van Ajax te gaan. Plezier voor iedereen, voor alle geledingen van de schare die Ajax een warm hart toedraagt. Maar vooral voor de échte supporter met zijn seizoenkaart of losse kaart. Door een gat in onze jeugdopleiding hebben we dit jaar gekozen voor het aantrekken van jonge uiterst talentvolle voetballers uit het buitenland. Spelers die alle kenmerken vertonen van iemand met een Ajax-hart. Zlatan, Maxwell, Mido en Hatem Trabelsi: ze passen stuk voor stuk naadloos in de Ajax-cultuur. Maar het beleid blijft er onveranderd op gericht Ajax een herkenbaar Nederlands gezicht te geven. En het ziet ernaar uit dat dat Nederlandse talent eraan zit te komen. Nu Shota Arveladze naar de Rangers is vertrokken, komt er weer een plek open voor een nieuwe, jonge Ajacied. Zlatan zal meer mogelijkheden krijgen zijn kwaliteiten te etaleren. En ik weet zeker dat we van Zlatan nog veel zullen genieten. Dat neemt niet weg dat ook ik het jammer vind dat Shota niet meer bij Ajax speelt. 177 wedstrijden in het Ajax-shirt en 120 doelpunten: dat zijn cijfers die ik niet snel vergeet. Voor ons was echter duidelijk dat wij Shota aan het eind van het seizoen niet zouden kunnen vasthouden. Leo Beenhakker kon hoog of laag springen: er zat geen ruimte in de onderhandelingen. Wat Shota wilde hebben en wat Ajax Shota kon en wilde bieden, daar zat een wereld van verschil tussen. En dan moet je - met pijn in je hart - constateren dat het vertrek van Shota naar Schotland de beste oplossing is voor alle partijen. De thuiswedstrijd tegen Roda JC was Foto: Louis van de Vuurst Shota's laatste optreden in Ajax-shirt in de Arena. Geen beste wedstrijd. Shota was samen met Tim de Cler Speler van de Dag en moest na de wedstrijd mee in het sponsor-rondje. Zo is Shota: hoe lastig de middag ook voor hem was, hij zette de bril van Bob Haarms op zijn eigen neus en zorgde met een kwinkslag toch dat een aantal mensen met een ander gevoel naar huis ging. Niet alleen zijn doelpunten, maar ook zijn - op z'n zachtst gezegd - opgewekte karakter zullen we bij Ajax missen. Arie van Eijden AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 25