In tegenstelling tot bij Feyenoord heel veel media, maar heel weinig publiek Het komt wel goed tussen Co en de heren media PE HEREN MEP IA samenstelling Michel Sleutelberg Ajax heeft als tweede topclub de eerste training van het seizoen achter de rug. In tegenstelling tot bij Feyenoord heel veel media, maar heel weinig publiek. Beter kan de uitstraling van de betreffende clubs niet worden getypeerd. Valentijn Driessen in De Telegraaf van 6 juli Co Adriaanse had nog niet gezegd dat Ajax best weer eens kampioen wilde worden, of ruim veertigduizend mensen dansten de hele nacht opgetogen in de Arena. 't Wereldje in Voetbal International van 11 juli Feyenoord vond het geen probleem op een levensgevaarlijke glijbaan te spelen in De Arena. Maar nu Ajax een mooi veld krijgt waarop mooi voetbal mogelijk is, vindt de Rotterdamse club ineens dat er straks sprake is van competitievervalsing omdat Ajax al gewend zal zijn aan de nieuwe mat. Bert Nederlof in Voetbal International van 25 juli Richard Witschge. Op zoek naar liefde, misschien wordt het wel Alavés. Voelde dat het tussen hem en Co Adriaanse toch nooit meer goed komt en verliet daarom voortijdig het trainingskamp van Ajax. De man die in de wereldsteden Amsterdam, Barcelona en Bordeaux heeft geleefd, vond zijn ondergang in het dorp De Lutte, bijna Duitsland. Zonder wreedheid gaat er niets. Peter Wekking in Voetbal International van 25 juli De loting tegen Celtic, een club met een prachtige historie, levert een volle Arena op. En als de Amsterdammers hun normale niveau halen ook een plaats in het hoofdtoernooi. Het is dus eigenlijk een zeer gunstige loting. Harry van der Laan in Voetbal International van 25 juli Gelukkig is Co bij Ajax gebleven. Nu ik toch al de grootste moeite heb om al die buitenlanders bij het eens zo Amsterdamse Ajax te herkennen, kan ik tenminste voorlopig blijven terugvallen op de oer-Hollandse trainer van de club. Kees Jansma in Voetbal International van 1 augustus Ajax-AC Milan van 2001 katapulteert elke gedachte aan Amsterdamse heerschappij een lichtjaar de toekomst in. Stephan Wageman in Voetbal International van 1 augustus De fotografen nemen tijdens hun werk namelijk de meest vreemde houdingen aan. Ze gaan liggen, zakken door de knieën, buigen Kan een mens in deze tijd eigenlijk rustig terugkeren van vakantie? Kan het onstuimiger? Ik vrees van niet. Wie gedacht had dat ik eind augustus een rustig, vooruitblikkend stukje over het komende seizoen bij de redactie kon inleveren, heeft het mis. Ik was nog maar net terug, de enorme hoeveelheden pasta en wijn hingen zichtbaar tevreden over de broekriem, of het was alweer hommeles. En dat in augustus. Er was nauwelijks een bal geraakt, sommige fans waren nog niet eens terug van vakantie, maar toch al deze nieuwsfeiten: een dreigend ontslag van de trainer, het opnieuw missen van de Champions League, een Feyenoord - Ajax die al achter de rug is. Het lijkt er sterk op alsof Ajax in de eerste drie weken van augustus een volledige voetbaljaargang heeft gespeeld, compleet met alle emoties die daarbij horen. En dan heb ik het nog niet eens over de diverse affaires-Arveladze of de nu al legendarische mythe van de Schotse boomklever. Het werd me alras duidelijk dat ook de media in de war raakten van deze ongewone start. De heren media moesten in augustus, een komkommermaandje, onverwacht vroeg aan de bak. Ajax wordt, sinds de overgang van de Meer naar de Arena en sinds de beursgang, op een andere manier beoordeeld door de media. Laten we zeggen dat de club nog kritischer wordt gevolgd dan voorheen. En of dit nog kritischer als negatief of positief moet worden uitgelegd, dat laat ik aan de fantasie van de lezer over. Maar wat er na Ajax - Celtic (1-3, 8 augustus) allemaal is gebeurd, grenst aan het ongelooflijke. Als ooit een voetbaltrainer levend begraven kon worden, dan hadden de heren media dit het liefst zelf gedaan. Niets deugde. Wat Co ook zei, deed en uitlegde, hij moest weg. De 1-1 tegen Roda IC in de eerste thuiswedstrijd van het seizoen (19 augustus) versterkte deze gedachte alleen maar. Adriaanse moest examen afleggen, zo heette het in de week van de waarheid. Want na Celtic - Ajax AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001 175

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 175