18-09-95 Maandagmiddag, de handschoenen van Edwin van der Sar in de kleedkamer van de Meer jong en moeten met de enorme druk van het heldendom omgaan.' Met een aantal Ajacieden heeft ze een speciale band opgebouwd. Dan heeft ze het vooral over mensen die om de 'sterren' heen staan en zich met hart en ziel voor de club inzetten. 'Frans Hoek bijvoorbeeld. In de Meer praatte ik voor de wedstrijd altijd even met hem over het leven en de liefde. En ja, Bobby Haarms, dat is gewoon mijn "opa".' Ook in het veld heeft ze wel haar lievelingen. 'Sommige spelers vind ik mooier dan andere. En dan heb ik het niet over het feit of het een "lekker ding" is of niet. Ik kijk vooral naar uitstraling. Vroeger was Jari een lieveling, de laatste tijd Shota. Hij heeft zo'n mooi klassiek hoofd en een prachtige ziel.' Mannenwereld Het was soms even wennen als blond meisje in de mannenwereld, die de wereld van het voetbal toch is. En ook de wereld van de sportfotografïe is behoorlijk 'macho'. Ze wilde niet als vrouw gezien worden, maar als fotograaf. 'In het begin was ik daar erg mee bezig. Aan de ene kant vond ik dat ik me moest aanpassen, aan de andere kant wilde ik me er juist weer tegen afzetten. Gelukkig ben ik eraan gewend geraakt en ben ik nu relaxed, want negatieve energie leidt af, dan kan ik niet goed werken en sta ik niet open voor wat ik probeer te fotograferen. Sommige collega's vinden mijn werk leuk, anderen zien me pas staan als ik ook met de nieuwste apparatuur aankom. Het zij zo.' In de jaren na haar afstuderen was Ajax haar grootste opdrachtgever. De foto's in Ajax Magazine bij de rubrieken 'Ajax van dag tot dag' en 'Eendagsvliegen' zijn bijvoorbeeld van haar hand. Tegenwoordig heeft ze meer werkgevers. Zo werkt ze veel voor het Nederlands Fonds voor de Film. Op de set van Nederlandse films maakt ze werkfoto's. 'De filmwereld is weer een heel andere wereld dan de voetbalwereld. Als je in een filmcrew zit, is iedereen heel klef met elkaar en zodra de film af is, is dat weer over. Elke wereld heeft zo zijn codes waar je mee moet leren omgaan en overal moet je je plek vinden.' Het idee om haar Ajax-foto's te bundelen ontstond al toen ze net bij de club AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001 169

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 169