De keuzes van Yvonne Witte 'Nieuwe spelers kijken altijd eerst de kat uit de boom, maar na een tijdje vinden ze het wel okay. Ik ben geen bedreiging voor de spelers, want ik hoef natuurlijk niets van ze. Ik vraag ze bijna nooit te poseren en ze worden niet geïnterviewd.' Hoewel ze wel betrokken is geraakt bij de club, gaat ze niet helemaal op in Ajax. Een bepaalde afstand is nodig om een goede foto te maken. 'Maar ik kijk natuurlijk wel anders naar sommige spelers. Je ziet ze niet meer als helden waar je fan van bent, maar je ziet iemand die je een beetje hebt leren kennen en waar je die ochtend misschien koffie mee hebt gedronken.' En dat is ook weer het contrast dat haar zo fascineert en dat ze in haar foto's probeert vast te leggen. 'Veel van de jongens zijn erg De Meer of de Arena? 'De Meer. De historie van de club was daar echt voelbaar. Ook fotografisch was het interessanter door de contrasten. Ajax was een miljoenenclub in een oud huis.' 28-10-98 Opkomst Ajax - Udi 19; sommige spelers raken bij opkomst het veld even aan, op de foto Andrzej Rudy Jari of Shota? 'Shota heb ik langer en intensiever meegemaakt. Hij is een heel bijzonder mens en heeft een hele positieve invloed op de groep. Jari is meer een eenling, wat me weer aantrekt omdat ik dat zelf ook ben.' 06-07-01 Yvonne Witte aan het werk tijdens het maken van de elftalfoto op de Dam. De foto's die zij die dag maakte, zijn te zien in Katern+. Kleur of zwart-wit? 'Ikzelf denk niet zo zwart-wit. In een bepaalde situatie kies ik voor de impact van zwart-wit. Soms kies ik juist kleur en gebruik ik de symbolische waarde van een kleur.' Ajax of Feyenoord? 'Van huis uit was ik voor Feyenoord, want mijn vader was voor Feyenoord. Nu kies ik voor Ajax. Ik ken de mensen daar en zie hoe hard ze werken. Ik ben betrokken geraakt. De club is in mijn hart gaan zitten.' MAGAZINE OKTOBER 2001 Texel of Amsterdam? 'Nu Amsterdam. Daar woon ik. Texel is "met blote voeten in het gras". Daar ga ik heen om te vluchten van de stress van het Amsterdamse leven en van mijn werk.' 20-09-95 catacomben de Meer tijdens Ajax - Fortuna Sittard; Jaap van Praag Van Gaal of Co Adriaanse? 'Adriaanse. Hij kan je net zo doordringend aankijken als Van Gaal, maar Adriaanse is echt geïnteresseerd in je. Hij komt altijd even vragen hoe het met me is. Ik heb wel wat met die man.' Voetbal of film? 'Dat is een moeilijke keuze omdat het twee totaal verschillende werelden zijn. Dan kies ik toch voor film omdat filmmakers op dezelfde manier met hun werk bezig zijn als ik.'

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 167