24-10-99 Richard Witschge direct na afloop van de wedstrijd Ajax - FC Den Bosch 28-09-00 de mascotte van de wedstrijd Ajax - AA Gent, Stefan Rerrevnets bij de trainingen en in het spelershome. 'Ik heb me uiteindelijk veel minder op de spelers gericht dan oorspronkelijk mijn idee was,' vervolgt Witte. 'Er was toen van alles aan de hand en er waren veel tegenstellingen. Ik vond het bijvoorbeeld interessant dat het oude stadion helemaal niet was meegegroeid met de miljoenensuccessen van de Champions League. Ook lag er heel veel druk op de spelers. Zij moesten die megabelangen die het Europese topvoetbal met zich meebrengt, waarmaken terwijl het soms nog jongetjes waren die nog bij hun moeder thuis woonden. Mijn afstudeerproject is een verhaal over de achterkant van het succes geworden. Ik ben nogal melancholisch ingesteld.' Met het resultaat van een jaar Ajax snoerde ze de mond van de mensen op de kunstacademie die in eerste instantie vooroordelen hadden over haar motieven bij de keuze van haar onderwerp: 'Sommigen dachten dat ik naar het voetbal ging voor de mannen.' Non-momenten Na haar afstudeerproject vroeg de hoofdredacteur van Ajax Magazine of ze voor het clubblad foto's wilde blijven maken. Die kans greep ze met beide handen aan en Ajax werd een van haar grootste opdrachtgevers. Zo is ze bij de club 'blijven hangen' en verhuisde ze mee naar de Arena. 'Ik voelde me in eerste instantie helemaal vond ik niet zo'n slecht idee.' Met haar map stapte ze in 1995, nadat Ajax de Champions League had gewonnen, naar David Endt, toen perschef, nu teammanager. Haar idee was hetzelfde als bij de z'T: wat gebeurt er achter de schermen? 'Ik wilde in de kleedkamer fotograferen om het kleine jongetje achter de grote speler te portretteren.' Dat kon ze wel vergeten want 'de kleedkamer is heilige grond'. 'Als er verloren wordt, wordt alles aangegrepen als reden van het verlies. Een fotografe in de kleedkamer zou zo'n reden kunnen zijn.' Tegenstellingen Ze fotografeerde niet in de kleedkamer dus, maar wel op het veld, op de tribune, AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 165