Foto: Yvonne Witte me er nog aan mijn knie behandeld, zodat ik meteen zondags weer kon spelen. De Wit, de voorzitter van Wageningen die tevens dokter was, had me drie weken rust Beeld uit de wedstrijd Elinkwijk - Ajax: een Ajax- aanval met Henk Groot wordt afgeslagen. voorgeschreven. Zo zie je maar weer hoe afhankelijk je van medici bent. De arts van Ajax, John Rolink, gaf ons regelmatig pilletjes. Ik denk nu dat dat doping was, maar ja, dat kun je niet bewijzen. Overigens heb ik nooit iets van de werking van die pilletjes gemerkt.' 'In mijn tweede seizoen bij Ajax heb ik meer in militaire dienst gezeten. Ik had er wel profijt van het feit dat ik bij Ajax zat. Ik kreeg meer vrij. En met Jan Zwartkruis, trainer van het militaire voetbalelftal, kon ik goed opschieten. In Bagdad heb ik nog aan het wereldkampioenschap voor militaire teams meegedaan. Ik geloof dat we derde werden.' Trots toont Weijmer de Arabische kranten, waarop hij met Jan van Beveren op de voorpagina prijkt. Rugwervels Waarom de bovenmatig getalenteerde Weijmer het niet redde bij Ajax? Weijmer: Tn de eerste plaats waren er natuurlijk geweldige spelers. Maar belangrijker is denk ik dat ik te snel gebracht werd. Andere talenten als Arie Haan en Ruud Krol begeleidde Ajax beter dan mij. Zij werden langzamer klaargestoomd. Die hield men langer in het tweede, totdat ze rijp waren voor de doorbraak. Dat had bij mij ook moeten gebeuren. Mijn debuut kwam te vroeg.' Foto: Spaarnestad Fotoarchief/ANP Foto 14-8-1966: Elinkwijk - Ajax 0-7 (0-5) Scoreverloop: 2. Cruijff 0-1,11. Swart 0-2, 16. Cruijff 0-3, 19. Cruijff 0-4, 25. Groot (strafschop) 0-5, 61. Nuninga 0-6, 80. Nuninga 0-7 Scheidsrechter: Voermans Toeschouwers: 14.500 Elinkwijk: Hoekstra; Mackaay, Westra, Van Tamelen, Blaauw; Lambert, Nieuwenhuis; Lefferink, Van Laatum, Van Straalen, Cohen Ajax: Bals; Suurbier, Pronk, Soetekouw, Van Duivenbode; Prins, Muller; Swart, Groot, Nuninga, Cruijff (40. Weijmer) Bron: Evert Vermeer Drie jaar na zijn vertrek uit Amsterdam was Weijmers voetballoopbaan vanwege twee verschoven rugwervels voorbij. Zenuwen zaten knel. Weijmer: 'Ze konden mijn rug nog wel kraken, waardoor alles weer in de goede positie zou kunnen terugschieten, maar het risico dat je in een rolstoel terecht zou komen vond ik te groot. Dokter Strikwerda adviseerde me te stoppen. Dat was heel moeilijk. Ik was geestelijk helemaal ontdaan. Ik ben er denk ik nog niet overheen. Waarom was mij het voetbal afgenomen? Voetbal was alles voor mij. Ik hield alles bij, herkende spelers aan hun loopje. Ook mijn werk liep in die tijd spaak. Daar werd ik door omstandigheden weggebonjourd. Op een gegeven moment hebben ze me in mijn auto langs de kant van de weg van Apeldoorn naar Deventer gevonden. Met sirenes ben ik naar het ziekenhuis in Apeldoorn vervoerd. Ik heb daar drie weken gelegen, men vermoedde een hartaanval. Uiteindelijk bleek het hyperventilatie te zijn geweest. Dat viel dus nog mee. Mijn psycholoog zei tegen me dat ik weer wat aan sport moest gaan doen. Daarop ben ik scout, elftalbegeleider en trainer geweest bij de jeugdafdeling Noord-Holland van de KNVB.' 'Zeven jaar geleden zijn we in Ingen, in Gelderland, gaan wonen. In de buurt was een wedstrijd tussen oud-Wageningen en oud-Ajax. We gingen kijken en sindsdien word ik steeds uitgenodigd om mee te doen. Door Wageningen overigens, niet door Ajax.' AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 158