op dat moment een Europa-Cuprecord voor de Amsterdammers. In de voorbeschouwingen op de return was er, bij gebrek aan echte spanning, dan ook veel ruimte voor - overigens heerlijke - trivialiteiten. We lezen even mee met Bep van Houdt in Het Parool: 'De vlucht van tweeënhalf uur zelf leverde geen problemen, maar wel een perfecte landing op. Het was zelfs zo goed dat Sjaak Swart zowaar zijn vliegangst ("Hoe kan iemand piloot worden") vergat. Sjakie Swart heeft overigens nog andere nare zaken aan het hoofd. Eind vorige week is er bij hem thuis ingebroken. De ongenode bezoeker kwam midden in de nacht door het slaapkamerraam naar binnen, stak het licht aan en haalde enige laden overhoop, terwijl het echtpaar Swart doorsliep. "Een gouden hanger van zes meier hebben ze meegenomen," vertelde hij, "en wat geld uit mijn broekzak. Op een gegeven moment maakte mijn vrouw me wakker en vroeg of ik het licht had laten branden. We hebben er niets van gemerkt. Snap je dat nou? En anders word ik van het minste geringste wakker."' We blijven nog even bij Bep van Houdt: 'De Transavia Caravelle kwam even over half drie binnen op het vliegtuig van Krakow, waar voorzitter Jaap van Praag, toch niet zo snel verrast, stond te wankelen van verbazing na de welkomstkus van Ruchs vice-voorzitter Krawozyk, vol op de mond. Het duurde tot bij vieren eer het Ajax-gezelschap zich in de bus zette voor een "duistere rit" (half vijf was het aardedonker) van een uur en drie kwartier naar het kasteel in Swierklaniec, waar begin september ook het Nederlands elftal logeerde voor het van het Poolse nationale elftal verloor. De oorzaak was dat Dick van Dijk zijn koffers nergens kon vinden. Na druk getelefoneer met Amsterdam, kwamen ze echter boven water.' Was er ook nog voetbalnieuws te melden? Jazeker, Velibor Vasovic was met griep achtergebleven in Amsterdam, waardoor Ton Pronk maar weer eens een comeback kon maken. Trainer Rinus Michels was gerust op de uitslag, maar niet op het wedstrijdverloop: 'Als die 7-0 van Amsterdam niet genoeg is, dan weet ik het niet meer. Dan kunnen we beter ophouden. Er zal behoorlijk moeten worden geknokt, want niet alleen moeten wij veertigduizend toeschouwers wat laten zien, maar ik hou ook niet van slabakken. Bedenk wel dat de spelers van Ruch als wilden zullen beginnen.' 'Out, out, out' De spelers van Ruch begonnen niet alleen als wilden, halverwege was de situatie onveranderd en aan het einde van de strijd was de stemming evenmin gewijzigd. 'Als gekken hebben ze gespeeld,' verldaarde Michels na afloop van de wedstrijd. Een wedstrijd, die Ajax voor een groot gedeelte in de verdediging doorbracht. Onder leiding van de steeds sterker spelende Pronk gaf Ajax echter niet veel grote Spelmoment met links de Pool Faber, die er niet in slaagt Bals te passeren. De Amsterdamse doelman heeft de bal klemvast, de hulp van de toegeschoten Suurbier is niet nodig. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001 145 Foto: Spaarnestad Fotoarchief/ANP Foto

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 145