Kort maar hevig De verbouwing van het Ajax Museum MMSEMMSrMKKBN In de rubriek Museumstukken worden meestal voorwerpen besproken die in het Ajax Museum te zien zijn. Deze aflevering vormt daarop een eenmalige uitzondering. Omdat het museum ingrijpend wordt verbouwd, zijn er enkele belangrijke veranderingen die het waard zijn om even bij stil te staan. :'||p bouwput die het hele gebied rond de Amsterdam Arena lange tijd was, is bijna gesloten. De Arena Boulevard is een feit. Nieuwe winkels, de een nog groter dan de ander, torenflats, uitgaansattracties en wat dies meer zij, alle verdringen zich rond het stadion om een graantje mee te pikken van de uitstraling die het gebouw, vooral dankzij Ajax, nog altijd heeft. Het hele gebied in Amsterdam Zuidoost moest gaan 'knallen', en alles lijkt erop dat dat ook gaat lukken. Om de hoek van de hoofdingang van het stadion verrezen twee gigantische sportwinkels, en dat was even schrikken door Carel Berenschot voor de Official Ajax Fanshop die naast het museum is gevestigd. Want in die sportwinkels worden natuurlijk ook de fraaie Ajax-shirts, Ajax-broeken en Ajax- kousen verkocht die voor de eigen fanshop zo'n voorname bron van inkomsten zijn. Dus werd besloten dat de winkel zou worden uitgebreid om de concurrentie het hoofd te kunnen bieden. Begin juni was het een feit. De slopershamer deed zijn werk. De hele benedenverdieping van het museum werd afgebroken want alleen daar was genoeg ruimte voor de nieuwe fanshop. Alle bekers, shirtjes, documenten en foto's werden zorgvuldig ingepakt en naar een veilige opbergplaats gebracht. Aan het eind van dit jaar zal een deel ervan teruggehaald worden. Want op de bovenverdieping verrijst dan het nieuwe Ajax Museum: de tweede editie, zeg maar. De eerste editie heeft er dan precies vier jaar gestaan. Kort maar hevig. Foto's: Roos Blom Op de benedenverdieping van het Ajax Museum werd de nationale geschiedenis van Ajax verteld. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 133