Foto: Louis van de Vuurst voorzitter Aad Goedhart bespreek ik het technische beleid. Haarlem is zelf verantwoordelijk voor het totale beleid. De identiteit van Haarlem is overeind gebleven met de organisatie, de voorzitter en het budget. Alles is en blijft in handen van Haarlem. Wij brengen kwalitatieve spelers die daar door kunnen groeien. Het is een win-win-situatie. Ajax kan een seniorenopleiding aanbieden in het betaalde voetbal en aan de andere kant kan Haarlem de vruchten plukken van het niveau van de spelers die Ajax levert. De aantrekkingskracht van Haarlem is nu al groter geworden want de club is in de schaduw van de schijnwerper van de grote club gekomen, iets wat ik bij GBA ook gemerkt heb. Talenten denken nu ook via Haarlem naar het topvoetbal te kunnen doorstromen. Er zitten heel veel positieve punten aan de samenwerking. Je moet wel opletten dat je niet op eikaars terrein komt, maar de afgelopen tijd is al bewezen dat we elkaar goed aanvoelen.' De trainers die Haarlem nu heeft, kent Bruins Slot al heel wat jaren. Hij kan lezen en schrijven met ze. Alle drie hebben ze onder hem gespeeld, of bij FC Amsterdam of bij Ajax. Hij noemt Otto, Witschge en Van der Meeren zijn 'voetbalzonen'. 'Heini Otto heb ik van SDW naar FC Amsterdam gehaald. Ook Paul van de Meeren heb ik als keeper gehad bij FC Amsterdam. Robbie Witschge, die toen De Kick Smit-tribune in het knusse Haarlem stadion is vernoemd naar een van de beroemdste spelers in de geschiedenis van de club. in de Al van SDW speelde, heb ik samen met zijn broer Richard naar Ajax laten komen. Hij heeft onder mij gespeeld in de Al en later in het eerste onder Cruijff en mij. Het zijn geen onbekenden en dat is heerlijk werken.' Hoofdtrainer Heini Otto wil Haarlem aan het eind van het seizoen tussen de achtste en twaalfde plaats terugzien op de ranglijst. Vorig seizoen werd hij zeventiende en dat is te laag. Otto begon het seizoen, na een prima voorbereiding, goed. Haarlem speelde 1-1 gelijk tegen Cambuur in Leeuwarden. Helaas werd de eerste thuiswedstrijd met 1-3 verloren van Dordrecht '90. 'Dat kan gebeuren. We beschouwen het als een leermoment, maar de prestaties moeten wel omhoog.' Ook de Amstel Cup wacht nog. Door de goede resultaten in de eerste ronde van de Amstel Cup bereikte Haarlem de volgende ronde. Dat deed Jong Ajax ook. De loting heeft uitgemaakt dat beide ploegen op 19 september tegenover elkaar staan. Haarlem heeft nog een appeltje te schillen met het elftal van Jan Olde Riekerink. Tijdens de voorbereiding werd in Den Helder met 6-2 verloren van Ajax 2. Otto: 'Het wordt tijd voor revanche.' 102 AJAX MAC. A7INE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 102