W- $1 mocht maken om zich verder te kunnen ontwikkelen. Deze jongens wilden allemaal graag bij Haarlem spelen, maar een aantal Ajacieden voelde er helemaal niets voor. Otto kan wel begrip opbrengen voor jongens als Kevin Bobson, Brutil Hosé en Youssouf Hersi, die spelen bij Haarlem niet zagen zitten. 'Zij hebben al in het eerste gespeeld. Dan is het erg als je niet meer bij de selectie zit.' Aan de andere kant vindt hij het helemaal niet logisch dat niet elke speler de kans aangrijpt om in zijn selectie te komen. 'Een voetbalcarrière duurt tussen de tien en vijftien jaar. Wat maakt één of twee jaar bij een eerste-divisieclub dan uit? Dat zou tot veel jongens door moeten dringen. Eerste - divisievoetbal is veel meer werkvoetbal. Jongens van de Ajax-school hebben ondervonden dat eerste-divisievoetbal iets heel anders is. Voetballen kunnen ze allemaal, maar nu is het hier elke week vol aan de bak. De eerste divisie is voor de ontwikkeling van deze jongens een heel goede competitie. Er zit veel strijd in. Het is een ideale leerschool. De jongens die gekomen zijn, zijn heel enthousiast tot nu toe. Er moet eerst een beginnetje zijn en dan gaat het lopen.' Het eerste bewijs dat je je ook in de kijker kan spelen als je bij Haarlem speelt, is inmiddels geleverd. Daar is Otto dan ook trots op: 'Voor Ajax en Haarlem is het een erg leuke bijkomstigheid dat Darl Douglas geselecteerd werd voor Jong Oranje. Daarmee is bewezen dat Haarlem een fantastische opstap is als je net tussen het eerste en het tweede inzit.' Het belangijkste voor Otto is dat hij met plezier werkt. Fluitend rijdt hij dagelijks naar het stadion, al vanaf de eerste dag. 'Ik ben nog onder contract bij Ajax, dus ik ben ook gedetacheerd. Als ik wil, kan ik overal bij zijn bij Ajax. Vaak kom ik nog op de Toekomst. Elk jaar bekijken we hoe het beide partijen bevalt.' Geregeld heeft hij contact met mensen van Ajax. pp Tonnie Bruins Slot en Piet Keizer zijn veel geweest en hij heeft veel contact met Leo Beenhakker. Zelfstandig Vanuit het technisch management van Ajax heeft Tonnie Bruins Slot Germinal Beerschot Antwerpen en Haarlem in zijn portefeuille. Het verschil tussen beide clubs is dat GBA voor I 51 procent eigendom is van Ajax, terwijl Haarlem volledig zelfstandig gebleven is. Bruins Slot: 'Bij Haarlem volg ik de wedstrijden en een enkele training. Met trainer Heini Otto en Alpha Turay is een van de vele Haarlem spelers met een Ajax- achtergrond. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2001

Magazine (1987-2007) | 2001 | | pagina 101